کرونا و کار؛ گشت‌های مشترک بازرسی،فعالیت صنوف فارس را زیرنظر دارند

شیراز- ایرنا- رییس اتاق اصناف استان فارس، با اشاره به ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های ایجاد شده برای فعالیت صنوف مختلف در این استان گفت: به منظور اطمینان از رعایت مصوبه تعطیلی فعالیت برخی صنوف و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط صنوف فعال، گشت‌های مشترک بازرسی بر این روند نظارت دقیق دارند.

سید محمود هاشمی، چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با آغاز طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌های کرونایی، گشت‌های مشترکی با مشارکت اداره کل تعزیرات حکومتی، اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی فارس، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و اتاق اصناف با محوریت فرمانداری شیراز در کلانشهر شیراز آغاز شد.
وی کسبه و بازاریان را از پیشگامان مقابله با بیماری کرونا دانست و ادامه داد: اصناف شیراز در اسفند پارسال و در آغاز شیوع ویروس و قبل از اعلام ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به شکل داوطلبانه فعالیت‌های خود را متوقف کردند.
او اظهار داشت: اصناف در شرایطی برای حفظ سلامت جامعه و شهروندان فعالیت‌های خود را کاهش داده یا تعطیل کردند که با مشکلات اقتصادی و رکود بازار مواجه بودند اما باز هم منافع جامعه و شهروندان را به منافع خود ترجیح دادند و امروز نیز با وجود مواجه با همان مشکلات، نهایت همکاری را برای قطع زنجیره شیوه کرونا دارند.
هاشمی بیان کرد: پس از اجرای طرح تعطیلی مشاغل غیر ضروری، آنچه برای اتاق اصناف استان دارای اهمیت بود رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط صنوف گروه یک یعنی مشاغل ضروری بود که فعالیت آنها مجاز شمرده شده بود.
رییس اتاق اصناف مرکز فارس افزود: بر همین اساس، تشدید نظارت و بازرسی بر عملکرد این واحدها در دستور کار قرار گرفت.
وی گفت: در نخستین روز اجرای طرح، تیم‌های نظارت و بازرسی در قالب ارشادی وارد عمل شدند و با توجه به توصیه‌ها و تذکرهای داده شده، چنانچه هر یک از واحدهای گروه یک در ادامه اجرای طرح در رعایت پروتکل‌های بهداشتی کوتاهی کنند به مدت ۱۵ روز تعطیل خواهند شد.
هاشمی، ابراز امیدواری کرد که در ادامه مشارکت و همکاری کسبه و بازاریان و پای کار آمدن صنوف برای قطع زنجیره کرونا، شاهد همکاری و همراهی سایر فعالیت‌ها و همچنین مردم در این زمینه باشیم.
او افزود: اگر بنا باشد عده‌ای نسبت به پروتکل‌ها بی‌توجه باشند، زحمت اصناف و همه کسانی که برای مهار این بیماری تلاش می‌کنند به ویژه کادر درمانی که در خط مقدم مقابله با این ویروس هستند بی‌اثر می‌شود.
وی، ضمن تاکید بر لزوم حمایت دولت از صنوف و جبران برخی خسارت‌ها و آسیب‌های وارد شده به آنها طی ماه‌های اخیر گفت: قطعا ایثار و از خودگذشتگی امروز اصناف شیراز که حتی تا پای از دست رفتن جانشان نیز پیش رفته‌اند در ذهن مردم باقی خواهد ماند و در تاریخ ثبت خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها