نرم افزار «صبااپ» خدمتی برای بازنشستگان کشوری

تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر برنامه ریزی و تعالی سازمانی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: با هدف دسترسی آسان به خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشور، نرم افزار «صبااپ» راه اندازی شده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از صندوق بازنشستگی کشوری، حمیدرضا رضوانی با بیان اینکه نرم افزار «صبا» (صبااپ) جایگزین نرم افزار «خاتم» شده، افزود: با هدف دسترسی آسان به خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری، جلوگیری از ترددهای شهری و افزایش رضایتمندی بازنشستگان تحت پوشش، نرم افزار صبا یا sabaapp طراحی شده و در دو نسخه «اندروید» و «وب» در اختیار عزیزان علاقه مند قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه واژه «صبا» مخفف «صندوق بازنشستگی الکترونیک» است که در زیرساخت جدید سامانه، کاربران بیشتری می‌توانند به صورت همزمان از خدمات نرم افزاری استفاده کنند، گفت: در فاز نخست، بخشی از خدمات موجود در درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری (sabasrm.ir) بر روی صبااپ فعال شده و در فاز بعدی تمامی خدمات، قرار خواهند گرفت.

رضوانی افزود: این نرم افزار قادر است خدماتی چون دریافت فیش حقوق و حکم بازنشستگی به صورت آنلاین و ذخیره آن در گوشی همراه، ارسال درخواست، انتقاد و پیشنهاد، پیگیری درخواست های ارسالی، پیگیری نامه، اخبار صندوق بازنشستگی، مشاهده مراکز استانی صندوق بازنشستگی کشوری، دفاتر پیشخوان، خانه های امید، فروشگاه های زنجیره ای رفاه، مراکز درمانی تحت پوشش بیمه و یافتن نزدیک ترین مراکز درمانی، اطلاع از خدمات ارائه شده در مرکز مورد نظر و همچنین شرکت در نظرسنجی را به کاربران ارائه کند.
وی تصریح کرد: بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری برای دانلود و استفاده از این نرم افزار می توانند به سایت های sabasrm.ir و cspf.ir مراجعه کنند یا از روی کافه بازار و گوگل پلی استور آن را دریافت کنند.
رضوانی با اشاره به روش استفاده از این نرم افزار گفت: پس از نصب و ورود به صفحه نرم افزارصبا، لازم است مانند همه نرم افزارها برای ثبت نام اقدام شود که ثبت مشخصات فردی شامل شماره دفتر کل، کد ملی، شماره حساب، شماره تلفن همراه، و تعیین رمز عبور برای کاربر الزامی است. پس از ثبت نام در محیط نرم افزار، کد تایید به شماره همراه وارد شده جهت تکمیل فرآیند ثبت نام ارسال می شود که با ورود این کد، نرم افزار قابل استفاده خواهد بود.
وی یادآور شد: سایر کاربران نیز می توانند در قالب «مهمان» و با دسترسی محدود از نرم افزار صبا استفاده کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار جامعه