مقام عراقی: با همسایگان برای خشکاندن منابع تروریستها هماهنگ هستیم

بغداد - ایرنا - مشاور امنیت ملی عراق از هماهنگی اطلاعاتی عراق با همسایگاناین کشور در مبارزه با تروریسم و خشکاندن منابع مالی آنها خبر داد.

به گزارش ایرنا، «قاسم الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق امروز (چهارشنبه) در سخنانی مطبوعاتی تصریح کرد: هماهنگی و مبادله رسمی داده‌های اطلاعاتی با کشورهای همجوار برای خشکاندن منابع مالی تروریسم و متوقف کردن پشتیبانی مالی از آنها در جریان است.

وی افزود: «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق دیدارها و نشست‌های امنیتی متعددی انجام می‌دهد و دستورات لازم برای پیگرد مجرمان و شناسایی هسته‌های تروریستی در کشور را صادر می‌کند.

به نوشته پایگاه خبری «المعلومه»، الاعرجی همچنین تصریح کرد: رویکرد روشنی برای تغییر فرماندهانی وجود دارد که در ایفای وظیفه خود کوتاهی می‌کنند و دوره کنونی شاهد تغییرات زیادی در کار دستگاههای اطلاعاتی و نیروهای میدانی در کشور هستیم .

مشاور امنیت ملی عراق گفت: اوضاع امنیتی عراق تا حد زیادی به یاری پیگیری‌های میدانی فرماندهان نظامی و همکاری مردم با دستگاههای امنیتی بهبود یافته است.

عراق هم اکنون در قالب کمیته چهار جانبه تبادل اطلاعات و همکاری‌های امنیتی با ایران، روسیه و سوریه همکاری دارد که با هدف تبادل اطلاعاتی برای مبارزه با تروریسم از سال ۱۳۹۴ با عضویت وابستگان نظامی این کشورها و نماینده عراق در بغداد راه‌اندازی شده است.

تبادل اطلاعات به ویژه تغذیه اطلاعاتی نیروهای عراقی و سوری در شناسایی و هدف گرفتن مواضع مهم و حساس گروه تروریستی «داعش» و تکفیری‌ها در عراق و مواردی نیز در سوریه یکی از مهمترین و موفق‌ترین کارکردهای این مرکز بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

سرخط اخبار جهان