آلودگی مدام نفس اصفهان را گرفت

اصفهان- ایرنا- مرکز پایش و کنترل هوای اداره‌کل حفاظت محیط زیست روز چهارشنبه وضعیت آلودگی کلانشهر اصفهان را در سه ایستگاه‌ قرمز و میانگین شاخص کیفیت هوا را با ثبت عدد ۱۳۴ و قرار گرفتن بر مدار نارنجی برای گروههای حساس ناسالم اعلام کرد.

براساس اعلام مرکز پایش و کنترل کیفیت هوای اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان، میانگین کیفی هوا در ایستگاه‌های خیابان استانداری ۱۵۵، میدان احمدآباد با ۱۵۴ و خیابان دانشگاه با شاخص ۱۵۶ در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم مردم و در خیابان پروین با ۱۲۰ ،خیابان رودکی با شاخص ۱۰۸و در بزرگراه خرازی با شاخص ۱۲۴ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.

بر اساس این گزارش میانگین شاخص کیفیت هوا در شهر اصفهان با ثبت عدد ۱۳۶ بر مدار نارنجی است و به این ترتیب اصفهان امروز هم هوایی ناسالم برای گروه های حساس دارد.

همچنین براساس اعلام این مرکز، میانگین کیفی هوا در شهرستان‌های شاهین شهر با شاخص ۸۳، خمینی‌شهر با شاخص ۹۷ و نجف آباد با شاخص ۸۵ در وضعیت زرد قرار دارند.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.در جدول زیر رنگ های قراردادی برای هر گروه  وضعیت هوا نشان داده شده است. 

جدول شاخص کیفی هوا

  Air Quality Index

   (A Q I)   

           وضعیت               

 Pollution

Standard

Index

 (P S I)
 

۵۰ -  ۰

پاک 

۵۰ - ۰
۱۰۰ - ۵۱

سالم 

۱۰۰ - ۵۱ 
۱۵۰ - ۱۰۱

ناسالم برای گروههای حساس 

 ۲۰۰ - ۱۰۱
 ۲۰۰ - ۱۵۱

ناسالم برای عموم 

 ۲۰۱-۳۰۰ بسیار ناسالم

 ۲۰۱-۳۰۰

  بالاتر از۳۰۰

خطرناک 

 بالاتر از۳۰۰ 
+

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها