بنیاد برکت سه هزار و ۵۱۸ شغل در همدان ایجاد می‌کند

همدان- ایرنا- معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت در همدان گفت: مجموع مشاغل ایجاد شده توسط بنیاد برکت در شهرستان های اسدآباد و نهاوند و ۶۳ روستای این استان تا پایان سال جاری به سه هزار و ۵۱۸ شغل می‌رسد.

رضا راضی زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بنیاد برکت سال گذشته در استان همدان ۳۹۶ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را با اعتبار ۳۸۶ میلیارد ریال و اشتغالزایی یک‌هزار و ۱۱۸ افتتاح کرده است.

وی درباره فعالیت‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت در استان همدان برای سال ۹۹ اظهار داشت: برای امسال نیز ایجاد ۸۰۰ طرح اشتغال‌زایی در دستور کار است که ۲ هزار و ۴۰۰ شغل را برای متقاضیان به دنبال خواهد داشت. 

راضی‌زاده حجم کل سرمایه‌گذاری برای ایجاد این تعداد شغل جدید را ۷۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: هشت مجری و تسهیل‌گر بنیاد برکت در حال خدمت‌رسانی در مناطق روستایی و محروم استان همدان هستند.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت در استان همدان درباره رسته‌های شغل‌های ایجاد شده اظهار داشت: پرورش دام سبک و سنگین، زنبورداری، پرورش مرغ، تولید فرش دستبافت، کشت گیاهان دارویی و مشاغل فنی و خدماتی به ترتیب بیشترین سهم را از مشاغل بنیاد برکت در استان همدان دارند.

وی تاکید کرد: مناطق روستایی و کم‌برخوردار تمامی ۳۱ استان کشور زیر پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت قرار دارند.

به گفته معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت، این بنیاد تا پایان سال ۹۸، ۴۰ هزار طرح اجتماع ‌محور را در مناطق محروم و روستایی راه‌اندازی کرده که باعث ایجاد ۱۲۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در این مناطق شده است.

راضی‌زاده یادآور شد: بنیاد برکت در سال ۹۹ نیز به دنبال راه‌اندازی ۶۰ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور است که ایجاد ۱۸۰ شغل را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: بنیاد برکت در ۲۴۲ شهرستان و هشت هزار روستا در ۳۱ استان کشور در زمینه ایجاد مشاغل خرد و خانگی فعالیت می‌کند.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان امام از طریق بنیاد برکت و با هدف ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار، محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای سطح زندگی و توزیع عادلانه‌ امکانات و فرصت‌ها، نهضت ایجاد اشتغال را در مناطق محروم و روستایی کشور راه‌اندازی کرده است.

گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ۵۱۹ طرح در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را با اعتبار یک‌هزار و ۶۵۷ میلیارد ریال در مناطق محروم استان همدان به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها