دانش بنیان ها از مزایای منطقه اقتصادی پیام البرز استفاده کنند

کرج - ایرنا - مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام استان البرز از اختصاص مزایای ویژه برای حضور شرکت های دانش بنیان در این منطقه خبرداد.

نادر ثناگو مطلق روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود:  طبق مصوبه هیات وزیران ، شرکت های دانش بنیان تا ۲۵ درصد تخفیف خدمات دستگاه های اجرایی برخوردار شده که منطقه اقتصادی پیام این آمادگی را دارد تا با اعمال سریع تخفیف ها این شرکت ها را به سرمایه گذاری فراخواند.

وی  به مزایای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی پیام اشاره کرد و گفت:  امکان سرمایه گذاری برای اتباع ایرانی و خارجی به هر میزان مشارکت، تضمین سرمایه گذاری طبق قانون جذب و حمایت از سرمایه گذاری خارجی و آزادی نقل و انتقال سرمایه و سود حاصل از آن، عدم وجود قوانین دست و پا گیر اداری و ورود آزاد و بدون حقوق گمرکی و سود بازرگانی کالاها، ماشین آلات و مواد اولیه واحدهای مستقر در منطقه از جمله این مزایا است.

وی ادامه داد: همچنین امکان ورود و خروج کالا از منطقه اقتصادی پیام به خارج از کشور بدون تشریفات گمرکی، ترانزیت و صدور مجدد کالا بدون محدودیت، خرده فروشی کالا به اتباع خارجی برای خروج از کشور، مجاز بودن ورود کالاهای تولید شده در منطقه  به داخل کشور به میزان درصد ارزش افزوده بدون محدودیت و عدم نیاز به ثبت سفارش و گشایش اعتبار از دیگر مزایای پیام است که سرمایه گذاران و تجار برای صادرات و واردات کالاهای خود می توانند بهره گیرند.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام به مزایای  ویژه گمرکی در این منطقه اشاره و اظهار داشت: ورود  و صدور کالا از منطقه با حداقل تشریفات گمرکی، برخورداری از خدمات انبارداری در انبارهای مسقف، هانگارو غیر مسقف عمومی و خصوصی، برخورداری از حداکثر تسهیلات گمرکی و روان سازی مراحل قانونی در خصوص واردات، صادرات، پردازش، مونتاژ، تولید، صادرات دوباره، ترانزیت داخلی و خارجی و نصب و راه اندازی ماشین آلات واحدهای تولیدی از جمله مزایای گمرکی در پیام است.

ثناگو مطلق مشاوره گمرکی در زمینه های مختلف تجاری و امور وابسته، امکان فروش و واگذاری کامل یا بخشی از کالای وارداتی به سایر اشخاص و امکان صدور قبض انبار تفکیکی و یا قابل معامله به اشخاص دیگر در قبال قبض انبار تفکیکی قابل معامله، عدم متروکه شدن کالا در منطقه و هرگونه محدودیت زمانی توقف کالا، سهولت در دستیابی به کالا جهت متمرکز نمودن فعالیت صاحبان کالا اعم از مواد اولیه، ماشین آلات و یا سایر کالاهای پردازش شده با مصرف کنندگان داخلی به منظور پشتیبانی از تولید داخلی کشور را از دیگر مزایای ویژه گمرکی در منطقه عنوان کرد.

منطقه ویژه اقتصادی پیام  با وسعت سه هزار و ۶۰۰ هکتار در حوزه صنعت و بازرگانی در مجاورت پایتخت دارای فرودگاه اختصاصی با ظرفیت هوانوردی، آموزشی، مسافری و کارگو است..

استقرار بیش از ۷۰ شرکت تولیدی فعال از مزیت های منطقه ویژه اقتصادی پیام در استان البرز است.

مستقر بودن کارخانه ها و خدمات خاص از جمله تولید کیسه های خون، مرکز پت اسکن، فارم های تولید رمز در منطقه از جمله مزایایی است که پیام را منحصر به فرد کرده است.

بخش مسافری این فرود گاه نیز فعال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها