تامین اعتبار آموزش دو هزار مربی سنجش ساختار قامتی به استان‌ها

تهران- ایرنا- معان توسعه ورزش زنان وزارت ورزش و جوانان از ابلاغ اجرای آموزش ٢ هزار مربی ورزشی در طرح سنجش قامتی زنان روستایی به استان‌ها خبر داد و گفت: در گام نخست ۵۰۰ هزار نفر این طرح را پوشش می دهند که اعتبارات آن هم تامین شده است.

«مهین فرهادی زاد» این خبر را روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد و  اظهار داشت: طرح سنجش ساختار قامتی در زیر مجموعه طرح توسعه سلامت و تندرستی زنان و مصوب هیات دولت در سال ۹۷ بوده و این طرح به پیشنهاد معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری قانونمنده شده است .

وی افزود: اما در این طرح هشت برنامه اجرایی وجود دارد که یکی از آنها سنجش ساختار قامتی است. حدود  ۵۰۰ هزار نفر این طرح را پوشش می دهند که برنامه آنها افزایش کمی افراد شرکت کننده در سطح روستاهاست. این طرح هفته گذشته  طی تفاهمنامه ای با معاونت امور زنان و خانواده و  وزارت ورزش و جوانان به امضا رسیده است و معاونت توسعه ورزش زنان را موظف کردیم تا  ۲هزار مربی آمادگی جسمانی، پیلاتس آموزش ببیند و با دانش سنجش ساختار قامتی و حرکات اصلاحی  برای رفع ناهنجاری ناشی از ضعف عضلات  اقدام کنند.

معاون وزیر ورزش گفت: این دستور العمل طی ۲ر روز گذشته برای اجرا به استان ها ابلاغ و اعتبارات آن هم تامین شده است.

فرهادی زاد ادامه داد: این مربیان از سطح روستاها وحاشیه های آن هستند که در هر سه ماه یکبار و در طول سال و هر نوبت  آزمون‌های لازم را انجام می دهند تا میزان ناهنجاری در زنان روستایی بررسی و به فراخور آن تمرینات اصلاحی لازم ارایه می‌شود.

وی اضافه کرد: آموزش ٢ هزار نیروی ورزشی و توانمندسازی آنها از طریق هماهنگی بین معاونت ورزش زنان با ادارات کل وزارت ورزش و جوانان، حوزه معاونت ورزش زنان استان‌ها و فدراسیون همگانی تا پایان سال اقدام می‌شود.

معاون توسعه ورزش زنان با توجه به تعطیلی ۲ هفته ای تهران و برنامه ورزشی برای زنان گفت: یکی دیگر از برنامه این معاونت طرح آموزش با عنوان «ارتقا سلامت و تناسب اندام زنان دستگاه ها و نهادهای اجرایی» است که با همکاری مرکز آموزش دولتی ۶ دوره آموزشی از طریق فضای مجازی برگزار شد که فایل آن هم در اختیار همه دستگاه ها قرار گرفته است تا زنان شاغل از آن استفاده کنند.

فرهادی زاد درباره برگزاری لیگ برتر زنان هم گفت: لیگ‌های والیبال و بسکتبال و هندبال قرار است پنجشنبه و جمعه برگزار شود و فدراسیون سه گانه هم یک همایشی  را در روز جمعه برگزار می کند.

وی از برگزاری ۲ وبینار با معاونان زن ورزش استان ها و برخی مدیران کل ادارات استان‌ها در روزهای یکشنبه و سه شنبه هفته آینده خبر داد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =