بولتون: ترامپ سرانجام مجبور به ترک کاخ سفید می‌شود

تهران- ایرنا- مشاور امنیت ملی پیشین ترامپ در مصاحبه با یک نشریه آلمانی گفت او با وجود مخالفت با نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری، سرانجام و ناگزیر کاخ سفید را ترک خواهد کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، «جان بولتون» مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید بر لزوم واکنش مقامات حزب جمهوری خواه به رفتارهای خارج از عرف «دونالد ترامپ» پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاکید کرد.

بولتون در گفت‌وگو با نشریه آلمانی هاندلزبلات، سکوت بسیاری از چهره های حزب جمهوری خواه درباره رفتار ترامپ را خطری بزرگ عنوان کرد. بر این اساس بولتون که سال ها نقش تعیین کننده ای در سیاست خارجی آمریکا داشت و به دلیل اختلافات شدید با ترامپ از تیم مشاوران او خارج شد، اکنون با رئیس سابق خود در حال تسویه حساب کردن است.

وی با اشاره به ادعای ترامپ در مورد دستکاری در انتخابات گفت: او کاخ سفید را ترک خواهد کرد ، اما همچنان ادعا خواهد داشت که نتیجه انتخابات به سرقت رفته است. بولتون همچنین از همقطارانش در حزب جمهوری خواه خواست تا از ترامپ فاصله بگیرند.

مشاور امنیت ملی پیشین ترامپ اخیراً به اروپاییان توصیه کرده بود که در خصوص واکنش های انتخاباتی ترامپ کمی صبور باشند و روزهای آینده ترامپ را ببینند. وی در مصاحبه با شبکه تحریریه آلمان خاطرنشان کرد: «اکنون هیچ کس نباید به دلیل مشکلات فعلی ما در واشنگتن ، ایمان خود به دموکراسی و حاکمیت قانون را از دست بدهد. مشکلات ما فقط به دلیل نقص در سیستم نیست، بلکه بخاطر حضور شخصی به نام دونالد ترامپ است.»

به گفته بولتون زمان تا ۲۰ ژانویه (تحویل قدرت به بایدن) در نگاه اول طولانی به نظر می رسد. اما شکرگذاری، کریسمس و سال نو به زودی فرا می رسد. وی تاکید کرد: «کاملا مطمئنم که پس از تحویل قدرت در روز بیستم ژانویه (اول بهمن) وضعیت کاملا جدیدی خواهیم داشت.»

با افزایش انتقادهای بولتون از رییس جمهوری کنونی آمریکا، ترامپ نیز واکنش های تندی نشان داده است از جمله این که در پیامی توییتری نوشته است:«جان بولتون یکی از کند ذهن‌ترین افراد در دولت بود.»

ترامپ همچنین بولتون را فردی عبوس، ساکت و احمق توصیف کرده و گفته است: «او هیچ چیزی به امنیت ملی اضافه نکرد و فقط می‌گفت: "بیایید جنگ کنیم"!»

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

سرخط اخبار جهان