قرارگاه خاتم‌الانبیا برای ساخت پروژه راه بجنورد- میامی آمادگی دارد

بجنورد- ایرنا- فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا گفت: این قرارگاه برای تکمیل و اجرای پروژه راه بجنورد- میامی آمادگی کامل دارد و در این پیوند، باید مقدمات کار فراهم شود.

سردار سرتیپ دوم سعید محمد روز چهارشنبه در بازدید از پروژه راه بجنورد- میامی به خبرنگاران اظهار داشت: تکمیل این پروژه مهم یکی از آرزوهای دیرین مردم خراسان شمالی برای ارتباط با راه های اصلی کشور و پایتخت است.

وی  افزود: براساس بررسی ها و برنامه ریزی های انجام شده، در مدت سه ماه آینده وضعیت قراردادی آن بوسیله وزرات راه و شهرسازی کشور مشخص خواهد شد، به گونه ای که با مشخص شدن وضعیت قرارداد و انجام فرایندهای اداری این پروژه، قرارگاه خاتم به آرزوی دیرین مردم این استان جامه عمل خواهد پوشاند.

استاندار خراسان شمالی نیز با بیان اینکه قرارگاه خاتم در اجرای پروژه های عمرانی همیشه سرعت عمل داشته است، افزود: در سفر سردار محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) به استان، تفاهم نامه چندین هزار میلیاردی در حوزه های مسکن، راه آهن،  کلنگ زنی بیمارستان ۶۴ تختخوابی راز و جرگلان و ده ها طرح دیگر که باعث ارتقای و توسعه این خطه از کشور خواهد شد، منعقد می شود.

محمدعلی شجاعی افزود: همچنین در حوزه توسعه صنعت و معدن استان نیز قراردادی منعقد خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی هم به خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده، اجرای پروژه راه بجنورد به میامی، سه هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

سیدعبدالمجید نژادصفوی افزود: طول پروژه راهسازی بجنورد-میامی ۲۶۰ کیلومتر است که تاکنون ۸۵ کیلومتر از این مسیر، بهره برداری شده است.

نژادصفوی افزود: ۱۲ کیلومتر از این محور در ۲ قطعه ۶ کیلومتری به مناقصه رفته و بزودی پیمانکار انتخاب می شود.

وی گفت: ساخت ۵۹ کیلومتر از این مسیر در دست پیمانکار است و به وسیله شرکت توس مسیر در حال اجرا است که تاکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

نژادصفوی اظهار داشت: بر اساس برآوردهای انجام شده، اجرای هرکیلومتر راه در این محور حدود ۴۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

از دیگر برنامه های سردار سعید محمد در سفری یک روزه به خراسان شمالی، علاوه بر بازدید از پروژه راه بجنورد- میامی، بازدید از طرح ها و پروژها در اسفراین و کلنگ زنی احداث بیمارستان ۶۴ تخت خوابی رازوجرگلان است.

خراسان شمالی واقع در شمال شرق کشور، ۱.۷ درصد از گستره کشور را دارد که از شمال با جمهوری ترکمنستان از جنوب و شرق با استان خراسان رضوی و از غرب به استان های گلستان و سمنان محدود می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها