وبینار بین‌المللی پیشگیری از آسیب‌های ورزشی برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- دپارتمان پیشگیری از آسیب‌های ورزشی مرکز پزشکی ورزشی آکادمی ملی المپیک ۲۰ آذرماه و با حضور استادان و سخنرانان برجسته خارجی، نخستین وبینار بین‌المللی پیشگیری از آسیب‌های ورزشی را برگزار می‌کند.

به گزارش ایرنا، در این وبینار، سخنرانان و مسوولان برجسته ای مانند پروفسور لارس انگبرستن مسوول فعالیت های علمی کمیته بین المللی المپیک و یکی از موسسان مرکز تحقیقاتی آسیب های ورزشی اسلو، پرفسور اورت ورهاگن رییس مرکز پیشگیری از آسیب آمستردام، پرفسور تیم میر استاد دانشگاه سارلند و پزشک تیم ملی فوتبال آلمان و  کاترین استیفن از مرکز تمرینات کمیته ملی المپیک و پارالمپیک نروژ سخنرانی می کنند.
پیشگیری از وقوع آسیب‌های ورزشی و حفظ سلامتی ورزشکاران یکی از مهم‌ترین اولویت ها و برنامه‌های کمیته بین المللی المپیک محسوب می شود. کمیسیون علمی و پزشکی این کمیته از سال ۲۰۰۹ و با همکاری مراکز آموزشی، پژوهشی و کلینیکی معتبر در سرتاسر جهان اقدام به تاسیس مراکز تحقیقاتی پیشگیری از آسیب های ورزشی و ارتقاء سلامت ورزشکاران کرده است.
تاکنون ۱۱ مرکز در کشورهای دانمارک، نروژ، آمریکا، کانادا، کره جنوبی، قطر، هلند، آفریقای جنوبی و استرالیا تاسیس شده است و به ورزشکاران نخبه در راستای پیشگیری از آسیب خدمات می دهند.
با توجه به میزان شیوع آسیب های ورزشی در ورزشکاران ملی پوش و نخبه ایران، از سال ۱۳۹۸ دپارتمان پیشگیری از آسیب های ورزشی جهت خدمت رسانی به قهرمانان ایرانی در آکادمی ملی المپیک ایران تشکیل شده است.

از طرفی میزان شیوع آسیب های ورزشی در بین ورزشکاران حرفه ای روبه افزایش است و وقوع آسیب ورزشی می تواند زندگی و آینده یک ورزشکار را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل بسیاری از ورزشکاران دارای شانس کسب مدال در رویداهای بزرگ جهانی و المپیک، به دلیل وقوع آسیب نتوانسته اند در رقابت مورد نظر شرکت کرده یا درصورت حضور یافتن در این رویدادها موفق به ارایه عملکرد مطلوبی نشده اند.
به همین منظور دپارتمان پیشگیری از آسیب های ورزشی آکادمی ملی المپیک درنظر دارد با همکاری کمیته بین المللی المپیک و مراکز دیگر پیشگیری از آسیب در دنیا، اولین وبینار پیشگیری از آسیب را در تاریخ ۲۰ آذرماه برگزار کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار ورزش