سه پروژه کانون پرورش فکری خراسان شمالی ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی گفت: میانگین پیشرفت فیزیکی سه پروژه عمرانی این کانون ۷۵ درصد است که برای تکمیل این پروژه ها به ۱۵ میلیارد ریال نیاز است.

فرهاد آقابیگی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این پروژه ها از سال ۸۸ وارد مرحله اجرایی شده اما بهره برداری از آن به علت کمبود اعتبار و یا تخصیص نیافتن اعتبار مورد نیاز به تاخیر افتاده است.

وی با بیان اینکه اکنون ساخت مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهرهای جاجرم، فاروج، آشخانه و غلامان در حال انجام است،  خاطرنشان کرد: پروژه های یاد شده در ۸۰۰ مترمربع زیربنا ساخته می شود.

وی در ادامه گفت: پروژه جاجرم ۷۰ درصد،  فاروج  ۸۵درصد و آشخانه نیز با ۷۰ درصد در حال اجرا است که تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری می رسد.

وی افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مرکز غلامان هم با وسعت زیربنای ۵۰۰ مترمربع در حال ساخت است که البته پیشرفت کمتری نسبت به سه مرکز مذکور دارد.

وی گفت: بر اساس شاخص ها و در وضعیت مطلوب، باید به ازای هر ۱۰ هزار دانش آموز یک مرکز کانون پرورش فکری دایر باشد اما در این استان، اکنون ۹ مرکز ثابت و ۹ مرکز سیار برای خدمات رسانی به کودکان و نوجوانان دایر است.

مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی ۱۱ هزار عضو دارد.   

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =