گسترش همکاری هلال احمر و هوانیروز برای خدمت به مردم

تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر در دیدار با فرمانده‌ هواپیمای نیروی زمینی ارتش(هوانیروز) بر افزایش همکاری‌های مشترک برای خدمت‌رسانی موثر به مردم در زمان وقوع حوادث و سوانح احتمالی تاکید کرد.

به‌ گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان امداد ونجات، مهدی ولی‌پور در این دیدار گفت: یکی از افتخارات ما این بوده که در حوادث مختلف عزیزان‌ ما در ستاد کل نیروهای مسلح به‌ویژه هوانیروز ، در کنار امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر بوده اند.

وی ادامه داد: یکی از اهداف این دیدار، قدردانی و تشکر از زحمات عزیزان هوانیروز است که همواره در راستای عملیات‌های امدادونجات، دوشادوش امدادگران در خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان از جمله در حوادثی مثل زلزله‌ی تاسف‌بار کرمانشاه و سیل سال گذشته در ۲۵ استان کشور همکاری داشته‌اند.

ولی‌پور توضیح داد: اگر خدمات هوانیروز نبود، شاید نمی‌توانستیم خدمت مورد انتظاری که باید به آسیب‌دیدگان ارائه می‌شد را به‌تنهایی ارائه دهیم.

رئیس سازمان امدادونجات اضافه کرد: امیدواریم در قالب تفاهم‌نامه‌ی مشترک با هوانیروز بتوانیم ضمن حفظ تعامل موجود، سطح همکاری‌ها را افزایش دهیم تا در نهایت در حوادث بهتر از همیشه به مردم یاری برسانیم.

ولی‌پور گفت: انشاءالله حادثه‌ای رخ ندهد. اما اگر در موقعیت پاسخ‌دهی قرار گرفتیم، قطعا با همکاری هوانیروز خدمات سریع و موثری ارائه خواهیم داد.

امیر سرتیپ دوم خلیان یوسف قربانی، فرمانده‌ هوانیروز ارتش نیز در این دیدار گفت: تعامل بسیار خوبی بین هوانیروز و هلال‌احمر وجود داشته است. درحال‌حاضر هم با حضور آقای دکتر همتی و رئیس سازمان امدادونجات این روابط بهتر شده و رو به گسترش است.

امیر سرتیپ دوم خلبان قربانی ادامه داد: هوانیروز و مرکز امداد هوایی هلال‌احمر دو یگان هلی‌کوپتری محسوب می‌شوند و بهتر در کنار یک‌دیگر قرار می‌گیرند.

وی اظهارداشت: هرکجا که اتفاق ناگواری برای مردم عزیز کشورمان رخ دهد و نیاز به حضور هوانیروز باشد، بلافاصله در صحنه حاضر خواهیم شد و در کنار هلال‌احمر ماموریت‌های سخت را انجام می‌دهیم.

فرمانده‌ هواپیمای نیروی زمینی ارتش گفت: هوانیروز و هلال‌احمر مثل دو برادر فعالیت و همکاری می‌کنند. تعامل آن‌ها در حوادثی مثل زلزله‌ی کرمانشاه، سیل گلستان و آتش‌سوزی‌های مختلف ثابت شده است. به‌این‌ترتیب تعداد زیادی از هم‌وطنان‌مان که راه دسترسی زمینی به آن‌ها وجود نداشته با هلی‌کوپتر نجات پیدا کرده‌اند.

امیر سرتیپ دوم خلبان قربانی یادآور شد: هنگام وقوع حوادث و سوانح وقتی صدای بالگرد به‌گوش مردم آسیب‌دیده می‌رسد، قوت‌ قلبی برایشان است. در زلزله‌ کرمانشاه کار بسیار بزرگ و بی‌سابقه‌ای در تاریخ انجام شد و در نصف روز نزدیک ‌به ۷۰۰ سورتی پرواز انجام شد و مردم به‌خاطر وجود بالگردها و همکاری هوانیروز و هلال‌احمر کم‌ترین آسیب را دیدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

سرخط اخبار جامعه