مالباختگان البرزی برای شناسایی اموال خود به سامانه نما مراجعه کنند

کرج - ایرنا - رییس پلیس آگاهی البرز گفت: مالباختگان برای شناسایی اموال کشف شده خود از مراجعه حضوری به پلیس آگاهی خودداری و به سامانه اینترنتی نما مراجعه کنند.

سرهنگ محمد نادر بیگی، روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  اکنون مشخصات بیش از یک هزار و ۲۷۰  قلم کالای مسروقه این استان در سامانه نما پلیس آگاهی برای اطلاع مالباختگان به نمایش گذاشته شده است.

«سامانه نما نرم ابزاری برای ثبت مشخصات و شماره سریال کالای مسروقه که به وسیله آن مالباختگان می‌توانند به صورت مجازی کالاهای کشف را رصد کنند.»

وی اضافه کرد: همچنین  ۹۶ درخواست جدید مالباختگان به پلیس آگاهی استان البرز ارجاع شده و اموال ۲۲ مالباخته شناسایی شده است.

نادربیگی افزود: مالباختگان تا پیش از این راه اندازی سامانه نما برای شناسایی اموال مسروقه خود به پلیس آگاهی مراجعه می‌کردند که فعالیت این سامانه علاوه بر عدم مراجعه به مقر پلیس، دسترسی سریع به اطلاعات اموال کشف شده را آسان کرده است.

وی گفت: با توجه به شرایط کرونا مالباختگان برای شناسایی اموال خود از مراجعه حضوری خودداری کنند و برای شناسایی اموال سرقت شده ققط به سامانه نما مراجعه کنند.

وی افزود: با راه اندازی این سامانه میزان مراجعه های مردم به پلیس آگاهی  تا حدودی کاهش یافته است.

سرهنگ نادربیگی خاطر نشان کرد که در این سامانه قسمتی از شماره سریال اموال کشف شده در سایت نما با عکس کالای کشف شده بار گزاری شده که که مالباختگان می‌توانند برای برای ورود به سامانه نما با وارد کردن کد ملی و پس از انتخاب استان مورد نظر سریال کالای سرقت شده را وارد تا اصالت کالا مشخص شود.

رییس پلیس آگاهی البرز افزود: مالباختگان شماره سریال اموال به سرقت رفته خود را به این سامانه اعلام تا محض کشف آنها، اطلاع رسانی سریع صورت گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha