هوای تهران در شرایط ناسالم است

تهران-ایرنا-کیفیت هوای پایتخت امروز -پنجم آذر- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۱۱۰ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۱۰۸ در شرایط ناسالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۵، ازن با شاخص ۶، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۵۱ و منواکسید کربن با شاخص ۲۴ بوده است.

ایستگاه گلبرگ صدرنشین هوای سالم 

بر این اساس، ایستگاه‌های گلبرگ منطقه ۸ با شاخص ۵۸، شهرداری منطقه ۴ با شاخص ۷۶ و ستاد بحران منطقه ۷ با شاخص ۷۹ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی جزو مناطق سالم بودند.

ایستگاه پارک شکوفه منطقه ۱۴ صدرنشین هوای ناسالم

همچنین ایستگاه‌های پارک شکوفه منطقه ۱۴ با شاخص ۱۵۲، تربیت مدرس منطقه ۶ با شاخص ۱۴۹ و شریف منطقه ۲ با شاخص ۱۳۹ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده‌است.

۱۵ روز هوای پاک از ابتدای امسال تاکنون

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۷۸ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۵۴ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه‌ها در تهران به ثبت رسیده‌است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها