فرماندار: محدودیت ها باعث کاهش بستری های کرونا در دره شهر شد 

ایلام - ایرنا - فرماندار دره شهر با اشاره به کاهش مبتلایان و میزان بستری روزانه در طول یک هفته اخیر در این شهرستان افزود: اعمال دقیق محدودیت های جدید کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم منجر به کاهش بسترهای کرونا در دره شهر شد.

کیانوش محمدنژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میانگین روزانه تعداد بستری کرونا در دره شهر از ۶ نفر به ۲ نفر در هفته اخیر کاهش یافته که نشان دهنده سیر نزولی ابتلا به کرونا در این شهرستان است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر چهار تخت آی سی یو در بیمارستان دره شهر برای خدمات دهی به بیماران کرونایی تجهیز شده است، افزود: بخش سی سی یو این بیمارستان نیز به بخش آی سی یو تبدیل و تا چند روز  آینده راه اندازی می شود.

فرماندار دره شهر افزود: برای مقابله با بیماری و قطع زنجیره کرونا و همچنین اعمال محدودیت های جدید کرونا در دره شهر تشدید نظارت ها توسط اداره صنعت، معدن و تجارت، شبکه بهداشت و تعزیرات در دستور کار قرار گرفته است.

محمد نژاد شیوه و روند اعمال و اجرای محدودیت های جدید کرونا در این شهرستان را مثبت و رضایت بخش ارزیابی کرد و افزود: کنترل رفت و آمدها در ورودی و خروجی های شهرستان توسط پلیس راه و نیروی انتظامی به خوبی در حال انجام است.

وی درخصوص حمایت از اقشار ضعیف و آسیب دیده از کرونا در شهرستان دره شهر نیز افزود: در جلسه ستاد کرونای شهرستان نحوه جمع آوری کمک های مومنانه توسط کمیته امداد مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، شیوع کرونا از ابتدای اسفندماه تاکنون با توجه به نبود داروی مشخص برای درمان آن در کشور، شیوه جدیدی از زندگی را برای مردم رقم زده و تاکنون اقدام‌های مختلفی برای کنترل این بیماری انجام گرفته است.

جدیدترین برنامه دولت، اجرای سه طرح عمده کرونایی شامل مدیریت، نظارت و آموزش محله‌محور، محدودیت تردد و ورود و خروج به شهرهای قرمز و نارنجی و تعطیلی نسبتا وسیع در سیستم اداری و بازار بوده که از ابتدای هفته جاری در این استان اجرا شده است.

از مجموع ۱۱ شهرستان استان ایلام ۲ شهرستان در وضعیت قرمز کرونا، هشت شهرستان نارنجی و تنها یک شهرستان زرد است.

بر اساس آخرین اطلاعات، شهرستان‌های ایلام و چرداول در وضعیت قرمز، سیروان، ایوان، مهران، دهلران، آبدانان، ملکشاهی، بدره و دره شهر در وضعیت نارنجی و تنها  شهرستان هلیلان در وضعیت زرد قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =