استاندار خراسان شمالی: ساخت محور بجنورد - میامی آغاز می‌شود

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی اعلام کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته با هدف جهش در توسعه و عمران استان، ساخت محور بجنورد- میامی با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری، محمدعلی شجاعی اظهار داشت: در سفر سردار سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء همچنین کلنگ زنی محور بجنورد-میامی، کلنگ زنی بیمارستان ۶۴ تختخوابی راز و جرگلان و ده ها طرح دیگر که باعث ارتقای و توسعه استان خواهد شد، از برنامه های سفر است.

وی خاطرنشان کرد: در سفر علی نیکزاد نائب رییس مجلس شورای اسلامی هم، تعداد زیادی از معاونان وزارتخانه ها و مدیران ارشد دستگاه های اجرائی ایشان را همراهی می کنند که در این فرصت بسیاری از مشکلات استان مورد بررسی قرار گرفته و رفع مشکل خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی هم روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس برآوردهای انجام شده، اجرای پروژه راه بجنورد به میامی، سه هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

سیدعبدالمجید نژادصفوی افزود: طرح راهسازی بجنورد-میامی، یکی از پروژه های مهم و اقتصادی است و تاثیر زیادی در جذب سرمایه گذار و رونق اقتصاد و اشتغال خواهد داشت.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی اظهار داشت:  طول پروژه راهسازی بجنورد-میامی ۲۶۰ کیلومتر است که تاکنون ۸۵ کیلومتر از این مسیر، بهره برداری شده است.

نژادصفوی افزود: ۱۲ کیلومتر از این محور در ۲ قطعه ۶ کیلومتری به مناقصه رفته و بزودی پیمانکار انتخاب می شود.

وی گفت: ساخت ۵۹ کیلومتر از این مسیر در دست پیمانکار است و به وسیله شرکت توس مسیر در حال اجرا است که تاکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

نژادصفوی اظهار داشت: بر اساس برآوردهای انجام شده، اجرای هرکیلومتر راه در این محور حدود ۴۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: یکی از پیشنهادهای ما، ورود قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا برای ورود به اجرای راه آهن جوین- اسفراین است که امید می رود با کمک این قرارگاه، اجرای این پروژه ریلی شتاب گیرد.

خراسان شمالی نیازمند ساخت بیش از سه هزار کیلومتر راه

نژادصفوی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه این استان نیازمند ساخت بیش از سه هزار کیلومتر راه است اظهار داشت: طول راه های روستایی استان چهار هزار و ۶۵۲ کیلومتر است که از این میزان ۲ هزار و ۱۳۸ کیلومتر آسفالت شده و ۲ هزار و ۵۱۴ کیلومتر راه شوسه و خاکی است.

وی به ساخت بزرگراه در استان اشاره کرد و افزود: تا سال ۹۲، تنها ۱۲۲ کیلومتر بزرگراه در استان ساخته شده بود  این در حالی است که تا پایان سال ۹۸ این مقدار به ۱۹۸ کیلومتر رسیده است که نشان از رشد ۶۰ درصدی طول بزرگراه های استان در دولت تدبیر و امید دارد.

نژادصفوی افزود: نیازمند ساخت ۳۸۵ کیلومتر راه اصلی هستیم که شامل ساخت محور بجنورد به سنخواست به طول ۹۰ کیلومتر، جاجرم به میامی به طول ۱۱۵ کیلومتر، ۲ راهی پیش قلعه به راز و جرگلان و غلامان ۱۱۰ کیلومتر و اسفراین به شیروان به طول حدود ۷۰ کیلومتر است.

وی تصریح کرد: در سال ۹۲ در استان هزار و ۶۴۹ کیلومتر راه روستایی آسفالت شده است که تا پایان ۶ ماهه سال ۹۹ این مقدار به ۲ هزار و ۱۳۸ کیلومتر رسیده است که نشان از رشد ۳۱ درصدی دارد.

وی با اشاره به احداث راه اصلی بین ۲ شهرستان شیروان و اسفراین گفت: ساخت این محور حداقل ۵۰ کیلومتر طول مسیر را کاهش می دهد.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی از ابتدای سال ۹۲ تا ۶ ماهه اول سال جاری ۵۱۴ کیلومتر راه روستایی در اسان ساخته و آسفالت شده است.

خراسان شمالی واقع در شمالشرق کشور، ۱/۷ درصد از گستره کشور را دارد که از شمال با جمهوری ترکمنستان از جنوب و شرق با استان خراسان رضوی و از غرب به استان های گلستان و سمنان محدود می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها