هدف طرح شهید سلیمانی پیشگیری و بیماریابی است

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: هدف طرح شهید سلیمانی پیشگیری و بیماریابی است و در همین راستا سپاه و بسیج استان آمادگی کامل برای اجرای طرح و پشتیبانی کامل آن را دارد.  

به گزارش ایرنا، سردار بهمن ریجانی ریحانی روز سه شنبه در جلسه هماهنگی اجرای طرح شهید سلیمانی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: تست گسترده، هدفمند و هوشمند، بیماریابی فعال، قرنطینه و رهگیری هوشمند و آموزش و اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی از اهداف این طرح است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه نیز در این نشست با اشاره به اینکه کارهای بسیار خوبی توسط دانشگاه علوم پزشکی،  فرمانداران و اعضای ستاد شکل گرفته است، گفت: اگر هماهنگی که تاکنون در این راستا در استان وجود داشته همچنان ادامه داشته باشد، با تلاش شبانه روزی بدون شک به زودی خبرهای خوبی در خصوص کنترل بیماری خواهیم داشت.

حسین خوش اقبال افزود: همزمانی اعمال محدودیت های جدید برای کنترل ویروس کرونا در استان و اجرای طرح شهید سلیمانی به طور قطع موجب کاهش تعداد موارد بستری و مبتلایان به ویروس کرونا می شود و همه باید در کنار متولیان سلامت استان با تمام توان برای مهار این ویروس منحوس تلاش کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هم گفت: در این استان پتانسیل ها و نقاط قوت بسیار خوبی برای اجرای طرح شهید سلیمانی وجود دارد و اجرای موفقیت آمیز آن با بسیج ملی و مشارکت تمام ارگان‌ها و سازمان‌ها امکان پذیر است.

دکتر محمودرضا مرادی افزود: از ظرفیت مدارس برای ایجاد ۶ پایگاه دیگر در شهرستان کرمانشاه استفاده خواهد شد و مردم تمام مناطق استان از خدمات این طرح بهره مند می شوند.
وی اضافه کرد: در این خصوص هماهنگی لازم با آموزش و پرورش استان انجام شده و این مدارس توسط مرکز بهداشت شهرستان تجهیز و در راستای اجرای طرح در مناطق مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

مرادی گفت: در راستای اجرای مطلوب طرح شهید سلیمانی در استان از قابلیت بسیج جامعه پزشکی و نظام پزشکی استان نیز برای تامین پزشک مورد نیاز طرح استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه یکی از دلایل افزایش بیماران مبتلا به کووید ۱۹ رعایت نکردن قرنطینه در خانواده‌ها است، گفت: در این طرح با افزایش تست پی سی آر، بیماریابی فعال و اعمال قرنطینه و ارایه آموزش های لازم، تقویت فرآیند درمان سرپایی و کاهش حداکثری موارد بستری را به دنبال خواهد داشت.

فضل اله رنجبر فرماندار کرمانشاه نیز با اشاره به تشکیل قرارگاه طرح در مرکز استان افزود: بلوک بندی شهر کرمانشاه توسط مرکز بهداشت شهرستان انجام شده است و اکنون محله های جعفرآباد، ظفر، دولت آباد، کسری و پردیس برای اجرای عملیات مشخص شده و در ۶ منطقه دیگر نیز به زودی مراکز اجرای طرح تعیین خواهد شد.
کرونا ۱۸ کرمانشاهی دیگر را به کام مرگ کشاند

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه اعلام کرد: ۱۸ نفر دیگر در شبانه روز گذشته بر اثر ویروس کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع فوتی‌های استان به هزار و ۱۹۹ نفر رسید.

«مهدی محمدی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این ۱۸ نفر شامل هفت نفر در کرمانشاه، در شهرستان های اسلام آبادغرب و سرپل ذهاب هرکدام سه نفر و در شهرستان های صحنه، هرسین، پاوه، گیلانغرب و روانسر هرکدام یک نفر می شود.

وی با اشاره به این که هم اکنون ۸۸۹ بیمار کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری هستند، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۵ نفر با علایم ویروس کرونا بستری و ۱۹۲ نفر هم پس از بهبودی از مراکز درمانی ترخیص شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها