درخواست پارالمپین قایقرانی برای ترخیص قایق از گمرک

تهران- ایرنا- تنها پارالمپین رشته قایقرانی با بیان اینکه سرباز وطنم و پارو و قایق اسلحه من است گفت: اگر قایق‌های استاندارد جهانی که هم اکنون در گمرک است به دست من برسد می‌توانم عملکرد بهتری داشته باشم.

«شهلا بهروزی‌راد» روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال گذشته که در مسابقات جهانی مدال گرفتم شرکت قایقرانی یک قایق با ۵۰ درصد تخفیف به من داد که ۵۰ درصد دیگر آن توسط کمیته ملی پارالمپیک پرداخت شد و این قایق جز وسایل شخصی من است اما گمرک آن را نگه داشته و ظاهراً یک بدهی پیش فدراسیون قایقرانی دارد که به همین دلیل قایق را ترخیص نمی‌کنند.

وی ادامه داد: تمام کارهای اداری ترخیص این قایق انجام‌ شده و فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک تلاش زیادی برای ترخیص آن داشت اما تا کنون موفقیتی به دست نیامده است. من یک قایقران هستم و در رشته‌ای که فعالیت دارم صدم ثانیه‌ها تعیین‌کننده است باید تمرینات لازم را داشته باشم تا بتوانم موفقیت لازم را کسب کنم. این قایق متعلق به من است و ارتباطی به فدراسیون ندارد. نمی‌دانم چرا آن را ترخیص نمی‌کنند.  

تنها قایقران پارالمپیکی ایران در توکیو گفت: تمرینات خود را باید با این قایق برگزار کنم زیرا در توکیو مسابقه با این قایق‌ها شروع می‌شود. اما تاکنون مسوولان گمرک اجازه ترخیص قایق را نداده‌اند. نمی‌دانم باید شکایت خود را به کجا ببرم. از مسوولان می‌خواهم کمک کنند قایق را ترخیص کنم.

او که یکی از شانس‌های کسب مدال طلا برای کاروان اعزامی ایران به پارالمپیک به شمار می‌رود اظهار داشت: چند ورزشکار دیگر هستند که بتوانند سهمیه را کسب کنند اما لازمه آن حضور در گزینشی‌های المپیک است. امیدوارم شمار پارالمپین‌های رشته قایقرانی بیشتر شود. اکنون در دریاچه آزادی مشغول به تمرین هستم و کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون حمایت ویژه‌ای از من دارند که امیدوارم پاسخ اعتماد آنان را بدهم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =