۵ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۱۴
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84122674
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مرگبارترین روز کرونایی در روسیه رقم خورد

مسکو - ایرنا -ستاد مبارزه با کرونا در روسیه اعلام کرد در شبانه روز اخیر ۴۹۱ نفر در این کشور بر اثر کرونا جان سپرده اند که مرگبارترین روز کرونایی در روسیه از آغاز همه‌گیری تاکنون محسوب می شود.

به گزارش روز جهارشنبه ایرنا، ستاد مبارزه با کرونا در روسیه اعلام کرد در شبانه روز اخیر ۴۹۱ نفر در این کشور بر اثر کرونا جان سپرده اندتا مجموع مرگ بر اثر کرونا در روسیه به ۳۷ هزار و ۳۱ نفر برسد و ۲۴ هزار و ۳۲۶ نفر بیمار جدید شمار افراد مبتلا شده به کرونا در روسیه به ۲ میلیون و ۱۳۸ هزار و ۸۳۸ نفر رسید.

 افزایش چند برابری شمار افراد مبتلا به کرونا و آمار مرگ بر اثر این بیماری در روسیه نگرانی مسوولان این کشور را برانگیخته است. و بر همین اساس آخرین وضعیت شیوع همه گیر کرونا و امکان مقابله با این بیماری در نشستی در مسکو با شرکت مقام های  عالیرتبه روس بررسی شد.  

تاتیانا گولیکووا رئیس ستاد مبارزه با کرونا در روسیه گفت که آمار روزانه ابتلای به کرونا در روسیه از اول ماه اکتبر تا روز ۲۳ ماه نوامبر (۱۰ مهر ماه تا سوم آذر ماه) ۲/۸ برابر افزایش یافته است.  

به گفته گولیکووا، وضعیت شیوع کووید-۱۹ در روسیه دشوارتر می شود و این وضعیت با فرا رسیدن  پاییز و زمستان که فصل شیوع گسترده بیماریها است، ارتباط دارد.  

رئیس ستاد مبارزه با کرونا در روسیه گفت: شیوع کرونا در روسیه گسترش یافته است و در حالی که اول ماه اکتبر(آبان) ۶ نفر از ۱۰۰ هزار نفر به کرونا مبتلا شده بودند در زمان حاضر به ۱۷ تن در ۱۰۰ هزار نفر رسیده است.   

وی همچنین خاطرنشان کرد که واکسیناسیون گسترده کرونا در روسیه از سال ۲۰۲۱ آغاز می شود و داوطلبانه خواهد بود.

به گفته گولیکووا تاکنون ۱۱۷ هزار دوز واکسن کرونا از نوع اسپوتنیک-وی در روسیه تولید شده است و انتظار می رود تا پایان سال ۲ میلیون دوز از این واکسن تولید شود.

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، آنا پوپووا رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه (دست اندر کار مبارزه با بیماریهای واگیر) ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک واکسیناسیون کرونا در روسیه آغاز شود و این امر امکان دهد تا وضع مبارزه با شیوع کرونا بهبود بیابد.  

وی بر این باور است که بیماری کرونا هر سال بازمی گردد و در فصل زمستان شیوع گسترده تری خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار جهان