بیش از ۹۰ درصد اصناف ابرکوه محدودیت‌های کرونایی را رعایت می‌کنند

یزد - ایرنا - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت (صمت) ابرکوه گفت: در اجرای طرح محدودیت‌ ساعت کاری، بیش از 90 درصد اصناف، کسبه و بازاریان این شهرستان کاملا در طرح مشارکت و این محدودیت‌ها را رعایت می‌کنند.

سید مسعود میرحسینی عصر سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار با قدردانی از مشارکت و همراهی اصناف و بازاریان  ابرکوه در رعایت محدودیت های کرونایی یادآور شد: این شهرستان جزو ۴۳ شهرستان بحرانی از نظر شیوع کرونا در کشور است که این وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی را بیش از دیگر مناطق ضروری ساخته است و در جریان اجرای طرح محدودیت ها فعالیت اصناف، تخلفات اندکی رخ داده است.

وی از برنامه ریزی برای نظارت دقیق بر اجرای محدودیت ها خبرداد و خاطر نشان کرد: افزون بر ۲ هزار واحد صنفی در این شهرستان بر اساس موازین تعیین شده برای مشاغل مختلف، از صبح تا ساعت ۱۴.۳۰ و برخی نیز تا ۲۰.۳۰ عصر به فعالیت خود ادامه می دهند.

رییس اداره صمت ابرکوه با تبیین مشکلات اقتصادی برخی از اصناف شهرستان، ادامه داد: از بانک های عامل درخواست شده تا با استمهال تسهیلات کسبه و بازاریان، تمدید اقساط وام ها و پرهیز از جریمه و برگشت زدن چک‌ آنان ، از بروز برخی مشکلات برای این قشر جلوگیری کنند.

وی تاکید کرد : در چهار روز گذشته هشت واحد صنفی به علت رعایت نکردن مقررات بهداشتی در پیشگیری از شیوع بیماری کووید- ۱۹ در این شهرستان با همکاری اماکن نیروی انتظامی و مرکز بهداشت و اتاق اصناف با حکم دادستان عمومی و انقلاب پلمب شد.

شهرستان ابرکوه افزون بر ۲ هزار واحد صنفی در قالب ۱۰ اتحادیه دارد و مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری در۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها