۸۰ درصد اصناف کردستان محدودیت‌ کرونایی را رعایت می‌کنند

سنندج - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان به اعمال محدودیت‌های جدید مقابله با کرونا از اول آذر اشاره کرد و گفت: بررسی‌های انجام شده، نشان می‌دهد ۸۰ درصد اصناف و بازاریان استان همکاری داشته و اقدام به تعطیلی کسب و کار خود کرده‌اند.

محمدابراهیم زارعی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تقدیر از اصناف بخاطر همکاری در اجرای محدویت‌ها و رعایت دستورالعمل‌ها اظهار داشت: البته برخی واحدهای صنفی هم همکاری نکردند که با آنها برخورد شد.

وی با بیان اینکه در چهار روز اول اجرای این طرح، ۱۵ واحد صنفی متخلف پلمب شد، اضافه کرد: تمایلی به بستن و پلمب صنوف نداریم اما چون سلامت مردم اولویت است، ناچار به تعطیلی واحدهای متخلف هستیم.

معاون استاندار کردستان یادآور شد: طبق رصدهای انجام شده در بحث عدم تردد وسایل نقلیه غیربومی نیز اکثریت مردم و رانندگان محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها را رعایت می‌کنند.

زارعی به رعایت ۱۰۰ درصدی محدودیت‌های ابلاغ شده در ادارات و مراکز آموزشی اشاره کرد و افزود: حدود ۷۰ درصد مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت و از ماسک استفاده می‌کنند البته انتظار داریم همگان نسبت به این مسائل توجه داشته باشند.

وی خواستار همکاری بهتر مردم و اصناف در بحث رعایت‌ پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌های جدید ستاد ملی مقابله با کرونا شد و گفت: در شرایط کنونی برگزاری مراسم عروسی، عزا و دورهمی‌های خانوادگی بسیار خطرناک و موجب افزایش شیوع کرونا و مشکلات بیشتر برای مردم است.

طرح جامع اعمال محدویت‌های پویا ستاد ملی کرونا، از روز شنبه اول آذر همزمان در سراسر کشور آغاز شد، ممنوعیت ورود خودروهای غیر بومی و خروج خودروهای بومی به شهرهای نارنجی و قرمز از جمله برنامه‌های این طرح است.

چهار شهرستان سنندج، کامیاران، مریوان و قروه در وضعیت قرمز و ۶ شهرستان سروآّباد، دیواندره، سقز، بیجار، دهگلان و بانه نیز در وضعیت نارنجی از نظر شیوع ویروس کرونا هستند.

در تمام شهرستان‌های استان در ۲ هفته اول آذر مشاغل گروه‌های ۲، سه و چهار تعطیل است و در شهرهای سنندج، کامیاران، مریوان و قروه ادارات خدماتی با ۵۰ درصد و سایر اداره‌ها با ۳۰ درصد نیرو و بقیه به صورت دورکاری فعالیت می‌کنند.

فعالیت دستگاه‌های خدماتی با ۷۰ درصد در شهرهای وضعیت نارنجی سقز، بانه، سروآباد، بیجار و دیواندره و سایر ادارات با ۵۰ درصد نیرو و بقیه به صورت دورکاری کار می‌کنند.

در حال حاضر ۶۴۷ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند و از این تعداد ۳۹۰ نفر در سنندج، ۵۶ نفر در سقز، ۶۰ نفر در مریوان، ۴۴ نفر در قروه، ۳۵ نفر در کامیاران، ۲۶ نفر در بانه، ۱۹ نفر در بیجار، ۱۳ نفر در دیواندره، ۲ نفر در دهگلان و  ۲ نفر در سروآباد تحت درمان قرار دارند.

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،  با فوت ۴۸۳ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۵ هزار و ۷۳۸ نفر رسید ضمن اینکه ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها