بستری ۳۰ درصد کرونایی ها در بیمارستان‌های تامین اجتماعی

تهران - ایرنا - مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: از آغاز شیوع کرونا ۷۵ هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های این سازمان بستری و درمان شده‌اند که تقریبا معادل ۳۰ درصد بستری‌های کل کشور است و اکنون نیز ۲۳۷۹ بیمار در مراکز تابعه این سازمان بستری هستند.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مصطفی سالاری در سومین جلسه ستاد «زندگی با کرونا» عنوان کرد: طرح ۳۰۷۰ که ارائه ۳۰ خدمت بیمه ای به شکل غیرحضوری برای کاهش ۷۰ میلیون مراجعه است، از مهمترین برنامه های امسال این سازمان به شمار می رود که در روزهای اخیر تعدادی از این خدمات رونمایی شد و تا پایان سال مابقی نیز به بهره برداری می رسد.
وی اظهار داشت: هر خدمت غیرحضوری که نیاز به مراجعه حضوری شعب را کاهش دهد، اقدام موثر در جهت افزایش رضایتمندی بیمه شدگان و برای پیشگیری از شیوع کرونا نیز اثرگذار است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی همچنین با اشاره به به اقدامات بخش درمان این سازمان در مواجهه با کرونا، گفت: مراکز درمانی این سازمان محدودیتی برای پذیرش و بستری بیماران کرونایی قائل نیستند و از حداکثر ظرفیت برای ارائه خدمات به این بیماران استفاده خواهد شد.
وی با اشاره به تقویت مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی گفت: افزایش دستگاه های اکسیژن ساز بیمارستان ها یکی از این اقدامات است. همچنین مقرر شده است، ۲۰۰ عدد دستگاه ونتیلاتور نیز خریداری و به بیمارستان ها تحویل داده شود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به وعده این سازمان در باره افزایش ۵۵۱ تخت در مراکز درمان تا پایان سال افزود: در آذر امسال ۱۳۸ تخت به ظرفیت تخت های بیمارستان ها اضافه می شود که ۳۶ تخت آن از نوع ویژه و برای درمان بیماران مبتلا به کرونا ضروری است.
سالاری ادامه داد: بخش های درمان مستقیم و غیرمستقیم این سازمان برای ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان با تمام توان همت ودر بخش پرداخت مطالبات مراکزدرمانی طرف قرارداد تا پایان مهر با این مراکز تسویه شدهکه در تاریخ این سازمان بی سابقه است.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: ۱۵ درصد مراجعین مبتلا به کرونا در بخش های ویژه این سازمان بستری و ۷۸ درصد کل بستری شدگان بیمه شده این سازمان هستند.
امیر عباس منوچهری با اشاره با افزایش تخت های بستری تا پایان سال افزود: عمده تخت ها مربوط به استان های محروم است.
معاون منابع انسانی سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه با بیان اینکه حفاظت از کارکنان و ذینفعان و رعایت پروتکل های بهداشتی در واحدهای اجرایی از مهمترین ماموریت های این معاونت است، گفت: تهیه دستورالعمل ها و بسته های آموزشی با موضوع مبارزه با کرونا از جمله این اقدامات است.
هادی زبده شیرکوهی افزود: تاکنون ۱۲ هزار نفر از همکاران این سازمان مبتلا به ویروس کرونا شدند که ۱۰ هزار نفر از آنها در بخش درمان و متاسفانه ۳۸ نفر از همکاران فوت شدند.
مدیر کل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی نیز به تشریح اقدامات اخیر معاونت بیمه ای این سازمان در هفته اخیر پرداخت و گفت: عدم برگزاری موقت جلسات هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات، کمیسیون های پزشکی (موضوع ماده ۹۱ قانون تامین اجتماعی) وشوراهای پزشکی، توقف موقت فرایند معرفی بیمه شدگان به کمیسیون پزشکی، وقف موقت انجام معاینات پزشکی بدو بیمه پردازی برای انعقاد قرارداد متقاضیان ادامه بیمه با ماهیت غیراجباری، رانندگان، کارگران ساختمانی و ..، تعلیق معرفی بیمه شده به مراجع پزشکی از جمله این اقدامات است.
مهدی شکوری همچنین تعلیق بازرسی ها و تشکیل جلسات کمیته های احتساب سوابق صرفا برای شرایط خاص را از دیگر اقدامات معاونت بیمه ای سازمان تامین اجتماعی در راستای محدودیت های جدید ابلاغی مصوبات اخیر ستاد کرونا برشمرد.

به گزارش ایرنا، براساس آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با فوت ۴۸۳ بیمار از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۵ هزار و ۷۳۸ نفر رسید. همچنین بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۷۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و دو هزار و ۸۰۱ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۸۸۰ هزار و ۵۴۲ نفر رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

سرخط اخبار جامعه