توزیع مرغ منجمد در فارس تا رسیدن بازار به قیمت مصوب ادامه دارد

شیراز-ایرنا- مدیرکل پشتیبانی امور دام استان فارس گفت: توزیع مرغ منجمد دولتی در استان تا رسیدن بازار به قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار ادامه دارد.

 رهام رحمانی روز سه‌شنبه با اشاره به افزایش قیمت مرغ، طی یک ماه گذشته افزود : هزار و ۲۰۰ تن مرغ منجمد توسط این اداره کل در سطح استان فارس توزیع شده است.
وی ادامه داد: در شرایط کنونی به دلیل روند افزایشی قیمت مرغ گرم، سهمیه‌ای ۶۰۰ تنی جهت توزیع به این استان اختصاص یافته که بر اساس مصوبات کارگروه تنظیم بازار استان، به نسبت جمعیت در شهرستان های استان در حال توزیع می باشد.
مدیر کل پشتیبانی امور دام استان فارس در رابطه با انتظار کاهش قیمت مرغ در بازار گفت: با توجه به اینکه فرآیند تامین و توزیع نهاده‌ها در هفته‌های اخیر نسبت به گذشته وضعیت مناسب تری پیدا کرده و جوجه ریزی در آبان ماه به حدود ظرفیت تولید در استان رسیده، امیدواریم با برنامه‌ریزی و نظارت دقیق‌تر، قیمت مرغ طی روزهای آینده متعادل گردد.
رحمانی افزود: براساس مصوبات کارگروه تنظیم بازار استان در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم مرغ منجمد توزیعی در سردخانه‌های شرکت پشتیبانی امور دام ۱۴ هزار تومان و در سطح خرده فروشی و مصرف کننده ۱۵ هزارتومان است.
وی ادامه داد: با توجه به خرید مرغ مازاد نیاز بازار در سه ماهه ابتدای سال جاری و ذخیره سازی مناسب گوشت مرغ توسط شرکت پشتیبانی امور دام،  وضعیت ذخیره مرغ منجمد در سردخانه های شرکت پشتیبانی مناسب است و در شرایط کنونی می توان به میزان مورد نیاز این محصول را با قیمت مناسب و مصوب کارگروه تنظیم بازار کشور عرضه کرد.
مدیر کل پشتیبانی امور دام استان فارس  گفت: برای گرفتن مرغ منجمد، عاملین شهرستان ها می توانند با گرفتن معرفی نامه از اداره صنعت و معدن شهرستان مربوطه و در شهر شیراز فروشگاه‌های زنجیره ای و تعاونی های مصرف دولتی و خصوصی با مراجعه به اداره کل پشتیبانی امور دام واقع در بلوار چمران و ارائه درخواست متناسب با نیاز و امکان توزیع، حواله بگیرند.
وی افزود: به منظور بهبود وضعیت تغذیه‌ای دهک‌های با سطوح درآمدی پایین، انتظار می رود شبکه‌های توزیع با نصب بنر در مکان‌های مناسب و اطلاع رسانی، زمینه ی دسترسی بیشتر خانوارهای نیازمند را به این کالای اساسی فراهم کنند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها