عمومی کردن ورزش در تهران در دستور کار است

تهران- ایرنا- سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان گفت: توسعه و عمومی شدن ورزش همگانی اولویت ما در این بخش بوده چرا که سلامت، آرامش و روان مردم را در شرایط کرونایی بهبود می‌بخشد.

به گزارش ایرنا، نصر الله پریچهره در نشست رییس و اعضای هیات رییسه هیات همگانی استان تهران اظهار کرد: ما همیشه درکنار ورزش همگانی استان بودیم چون پایه و اساس ورزش قهرمانی در ورزش همگانی خلاصه می شود.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان تهران با اشاره به اینکه یکی از برنامه های مهم این نهاد عمومی شدن ورزش و توسعه سرانه ها بوده است خاطر نشان کرد: این موضوع بهترین فاکتور برای بهبود حال جامعه محسوب می شود.

وی تاکید کرد: مسئولیت ما در بخش فرهنگ مهم تر از تربیت بدنی است و باید در ایام کرونا از طریق فرهنگ سازی ورزش را در خانه شهروندان رواج داد.

به گفته پریچهره؛ درصد هستیم با همت هیات های ورزشی استان در ایام کرونایی ضمن تهیه ویدیوهای آموزشی و برنامه ریزی های مشخص نیز خانواده ها را به سمت ورزش های باز تشویق کنیم.

رییس هیات ورزش همگانی استان با بیان اینکه این هیات به عنوان یکی از بازوان اصلی ورزش تهران محسوب می شود گفت: در این کرونا بیش از یک هزار و ۶۰۰ پویش ورزشی آماده باش برای علاقه مندان برگزار شد.

ولی الله شجاع پوریان ادامه داد: بیشترین برنامه های گروهی و فضای باز هیات همگانی استان در قالب طرح آوای در همسایگی با حضور در مجتمع های مسکونی پایتخت و از طریق بالکن های منازل و فضای باز انجام شد که مورد توجه عموم قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه مهم ترین هدف از برگزاری پویش آماده باش ورزشی، آموزش صحیح حرکات ورزشی به شهروندان بوده است گفت: با شیوع کرونا و شرایط ناشی از این بیماری باعث شد فعالیت ورزشی و روحیه نشاط اجتماعی در جامعه کم رنگ شود که با برگزاری چنین طرح هایی مشارکت گروهی و مردمی را از طریق تلویزیون و فضاهای مجازی در میان خانواده ها گسترش دهیم.

 براین اساس در این نشست محمد صادق حسنی نایب رئیس، مریم محمدیان دبیر، مهلا محمدزاده مسئول آموزش و تحقیقات، شیما سادات مصطفوی پور عضو هیات رئیسه و رضا عندلیب بازرس هیات ورزشهای همگانی استان تهران شرکت داشتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها