جشنواره عکس شهریاران سمنان در دوره چهارم خود ملی شد

سمنان- ایرنا- رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: جشنواره عکس شهریاران سمنان در سه سال گذشته به صورت شهری برگزار شده بود و امسال با نظر شهردار سمنان تصمیم بر این شد که برای اولین بار این جشنواره به صورت ملی با موضوع شهرهای دوستدار کودک برگزار شود.

عباس بابایی روز سه‌شنبه در آیین رونمایی از پوستر اولین جشنواره ملی عکس شهریاران ابراز داشت: اهداف این جشنواره آشنایی کودکان و خانواده‌های ایرانی با معیارهای یک شهر زیست‌پذیر، امن و ایمن برای رشد و بالندگی ، شادی و کامیابی کودکان و  آشنایی کودکان و خانواده‌های ایرانی با آداب و رسوم اقوام مختلف در سراسر کشور است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان تصریح کرد: همچنین شناسایی استعدادهای برتر هنری در میان کودکان و نوجوانان، همگرایی ملی در حوزه تولید محتوای هنری در قالب عکس در راستای کمک به مدیریت شهری در نقاط مختلف کشور و حمایت از تولید کنندگان آثار هنری مختلف در حوزه کودکان و کمک به انتشار گسترده‌تر این آثار در فضای مجازی از دیگر اهداف جشنواره است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه شهر سمنان در کنار ۱۱ شهر دیگر شهر آزمایشی دوستدار کودک شده است، برگزاری این جشنواره می‌تواند به مدیریت شهری برای استفاده از طرح‌های خلاقانه در جهت بسترسازی برای رشد و نمو کودکان شهر کمک کند.

محور اصلی این جشنواره کودک و توسعه پایدار شهری است و زیر محورهای مختلف مثل کودک و محیط زیست، کودک و فضای بازی ایمن در محیط شهری و کودک و مشارکت در تصمیم‌گیری‌های شهری برای این جشنواره تعریف شده است.

همچنین کودک و معماری شهری، کودک و آئین‌های سنتی ملی و مذهبی، کودک و نشاط افزایی، کودک و هویت شهری از دیگر زیرمحورهای این جشنواره است.

با توجه به اینکه یکی از چشم اندازهای فرهنگی شهر سمنان در سال آینده، کسب عنوان پایتخت کتاب است، موضوع کودک و کتابخوانی هم به عنوان یکی از محورهای این جشنواره در نظر گرفته شده است.

جشنواره ملی عکس شهریاران دارای سه بخش تجربی یا عمومی، بخش تک عکس و یا مجموعه عکس حرفه‌ای و بخش شهرداری‌ها است که شهرداری‌های کشور می‌توانند تجربیات و خلاقیت‌های خود در زمینه کودکان را به جشنواره ارسال کنند و از شهرداری های برتر در حوره کودکان تجلیل می‌شود.

مهلت ارسال آثار تا ۱۵ دی بوده و اختتامیه این جشنواره اسفند ۹۹ برگزار می‌شود و نحوه ارسال آثار به زودی اطلاع رسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =