جامعه اسلامی مهندسین: فرهنگ بسیجی باید بسط و گسترش یابد

تهران-ایرنا- جامعه اسلامی مهندسین در بیانیه ای ضمن گرامیداشت هفتۀ بسیج تاکید کرد: این گرامی داشت یک وظیفه مهم اما از آن مهم‌تر بسط و گسترش فرهنگ بسیجی در جامعه است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین در بیانیه ای ضمن گرامیداشت هفتۀ بسیج اعلام کرد: تشکیل نهاد بسیج که به تعبیر امام راحل(ره) از الطاف جلیه حق تعالی بود، شجره طیبه‌ای شد که امروز نه فقط در ایران بلکه در اقصی نقاط منطقه ثمره پرافتخار آن را به عنوان خاستگاه اصلی مقاومت در میان ملت‌های مظلوم مشاهده می‌کنیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: ثمره خون‌های پاک بسیجیان در ۸ سال دفاع مقدس، نشاندن برگ زرینی در تاریخ پر حماسه ملت بزرگ ایران بود. وقتی که دیکتاتور ملعونی چون صدام عزم اشغال خاک ایران نمود، این بسیج مردمی بود که در کنار سایر قوا مخلصانه و مجاهدانه خون خود را نثار دفاع از اسلام و ایران نمود تا ذره‌ای از خاک ایران عزیز در چنگال دشمن باقی نماند.

جامعه اسلامی مهندسین در این بیانیه یادآور شد: امروز بسیج نه تنها در عرصه دفاع از انقلاب و میهن، بلکه در تمامی عرصه‌های علمی، خدمت رسانی، آبادانی و ... پیشتاز است. حضور ارزشمند بسیجیان در مقابله با ویروس منحوس کرونا در کشور و یاری رساندن مومنانه بسیج به آسیب دیدگان اقتصادی ناشی از شیوع این بیماری، جلوه‌های بی بدیلی از این تلاش مقدس را به منصه ظهور رساند.

در ادامه این بیانیه آمده است: گرامیداشت هفتۀ بسیج یک وظیفۀ مهم است اما از آن مهم‌تر بسط و گسترش فرهنگ بسیجی در جامعه است که به فرمودۀ حضرت امام خمینی(ره) اگر ندای دلنشین بسیجی در کشور طنین انداز شد، چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد شد.

جامعۀ اسلامی مهندسین  ضمن گرامیداشت هفته بسیج و با تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل و منویات فرماندۀ معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای، یاد و خاطرۀ شهدای بسیج را در ۸ سال دفاع مقدس، در دفاع از حرم‌های شریف، در مبارزه با قاچاقچیان و در مقابله با فتنه‌گران، در امر به معروف و نهی از منکر و در دفاع از سلامتی مردم عزیز ایران، گرامی می‌داریم و امیدواریم که این پرچم مقدس به دست با کفایت امام عصر(ارواحنا فداه) سپرده شود و در ظل فرماندهی مهدی موعود (عج) جانفشانی و ایثار نماییم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار سیاست