گام‌های نهایی برای ساخت ۳۵۰۰ واحد مسکونی ویژه نیازمندان فارس

شیراز - ایرنا- مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه روند ساخت ۳۵۰۰ واحد مسکونی ویژه مددجویان در فارس شتابناک به پیش می رود اظهار داشت : بسیاری از واحد های یاد شده به مراحل نهایی ساخت نزدیک شده است.

عطا الله زمانی  روز سه شنبه با اشاره به تفاهم نامه  سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن برای ساخت این واحد های مسکونی افزود: امیدواریم تا پایان امسال این طرح سامان قابل توجه بگیرد.

زمانی با تاکید بر اینکه بنیاد مسکن در این طرح تسهیلات کم بهره ۵۰۰ میلیون ریالی و وام های رایگان ۳۰۰ میلیون ریالی به متقاضیان پرداخت می‌کند افزود: احداث ۳۵۰۰ واحد مسکن محرومین در استان فارس در قالب تفاهم نامه با سازمان برنامه و بودجه به تصویب رسیده است که بیش از این تعداد و حدود  هفت هزار و ۹۵۰ واحد برای مسکن محرومان و نیازمندان از سوی بنیاد مسکن  ارزیابی انجام شده  است.

وی با بیان اینکه بنیاد مسکن دراین عرصه برای  هفت هزار و ۹۳۷  متقاضی تشکیل پرونده داده است افزود: ۲ هزار و ۹۰۰ نفر از متقاضیان که شامل مددجویان بهزیستی و کمیته امداد و متقاضیانی که زیر پوشش نهادهای حمایتی نیستند تا کنون برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده اند .

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس اضافه کرد:  عقد قرارداد با بانک برای  ۲ هزار و ۱۳۷  واحد انجام شده و میزان وام بلاعوض پرداخت شده تا کنون   هفت هزار و ۸۰۰ میلیون ریال است.

  زمانی پیشرفت اجرای طرح های مسکن محرومان را هم خوب ارزیابی کرد و گفت: پی کنی  ۲ هزار و ۱۵۰ واحد تا کنون انجام شده و   یک هزار و ۶۸ واحد  نیز در مرحله  اجرای زیرساخت است.

وی اضافه کرد: اجرای اسکلت و دیوار نیز برای  ۲۶۷ واحد انجام شده و  ۸۲ واحد در مراحل پایانی سفت کاری و اجرای سقف است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه استان فارس با گرفتن سهمیه ساخت ۳۵۰۰ واحد مسکونی ویژه مددجویان و محرومان در قالب تفاهم نامه بین بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه از جمله استان های پیشتاز در کشور در این حوزه است از عزم جدی و جهادی کارکنان بنیاد مسکن برای احداث سرپناه ویژه مددجویان خبر داد و افزود: بخش قابل توجهی از مسکن احداث شده دراستان فارس در قالب احداث ۳۵۰۰ واحد مسکونی ویژه مددجویان است .

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس ، تامین مسکن نیازمندان و محرومان جامعه را از آرمان های اصلی بنیاد دانست و گفت: دراستان فارس یک هزار و ۲۳ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح اختصاص یافته و ۲۷ میلیارد و ۸۲۵ میلیارد ریال آن تا کنون جذب شده است.

 زمانی اضافه کرد : ۲ هزار و ۸۹۱ متقاضی زیر پوشش کمیته امداد امام (ره) ، یک هزار و ۱۶۳ متقاضی تحت پوشش بهزیستی و ۲ هزار و ۸۴۶ متقاضی که زیر پوشش نهادهای حمایتی نیستند تا کنون برای مشارکت در طرح یاد شده اعلام آمادگی کرده اند .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها