کدام فیلم‌ها در روز پنجم جشنواره مقاومت، اکران آنلاین می‌شود؟

تهران- ایرنا- برنامه نمایش آنلاین آثار منتخب پنجمین روز مرحله دوم شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در دو پلتفرم اعلام شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، فردا چهارشنبه پنجم آذر ماه و همزمان با چهارمین روز برگزاری جشنواره فیلم مقاومت در قسمت اول برنامه نمایش آنلاین آثار منتخب پنجمین روز شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در پلتفرم «نمافیلم»، از ساعت ۱۰ تا ۱۴، در بخش «مسابقه اصلی»، مستند کوتاه و تن من به کارگردانی حسین همایونفر، فیلم کوتاه داستانی رویاها زیر آوار ساخته محمد خلیل، و در بخش «سیدالشهدای مقاومت» نماهنگ «تضادها» اثر حمید و وحید ابراهیمی‌فرد و در بخش «فیلمسازان بسیجی» فیلم کوتاه داستانی نهست اثر زانیار لطفی و فیلم بلند داستانی برف می‌بارد به کارگردانی رضا قاضی نمایش داده می‌شود.

در قسمت دوم نمایش‌ها و از ساعت ۱۴ تا ۱۸، در بخش «مسابقه اصلی» مستند بلند مهدی عراقی را بکش اثر عبدالرضا نعمت‌الهی، فیلم کوتاه داستانی کارت قرمز اثر محمدامین رهبر و نماهنگ کنارت می‌مانم وطن ساخته آرش بختیاری و در بخش «سیدالشهدای مقاومت» مستند کوتاه یک علمدار ساخته حامد پویان و در بخش «فیلمسازان بسیجی» پویانمایی سلمانی ساخته علیرضا عرشیا و نماهنگ سرزمین مادری اثر اسلام قهرمانی نمایش داده خواهد شد.

در قسمت سوم و از ساعت ۱۸ تا ۲۲ نیز در بخش «مسابقه اصلی» تله‌فیلم آوازهای باد به کارگردانی محسن سوهانی، پویانمایی سنگ‌های سپید ساخته فاطمه حسنی و نماهنگ گندم اثر ابوذر حیدری، اکران می‌شود.

برنامه نمایش آثار در پنجمین روز جشنواره فیلم مقاومت در «عماریار»

همچنین در قسمت اول برنامه نمایش آنلاین در پلتفرم «عماریار»، از ساعت ۱۰ تا ۱۴، در بخش «مسابقه اصلی»، فیلم کوتاه داستانی معبر به کارگردانی علی‌ جعفرآبادی، تله‌فیلم خط مقدم ساخته بهرام صادقی، نماهنگ خانه‌زاد اثر سجاد معارفی، نمایش داده می‌شود. 

در قسمت دوم نمایش‌ها و از ساعت ۱۴ تا ۱۸، در بخش «مسابقه اصلی»، مستند کوتاه کراس ساخته احمدی رحمانیان، مستند کوتاه Socotra - The Invisible Island ساخته Georgi Kozhuharov . Rumyana Hristova، فیلم کوتاه داستانی Prisoner&Jailer اثرMuhannad Lamin، پویانمایی C۱۹ ساخته حسین دهقانیان و در بخش «سیدالشهدای مقاومت» نماهنگ بزک اثر داود احمدی، فیلم داستانی امان‌نامه به کارگردانی محمد علیمهری و در بخش «فیلمسازان بسیجی» فیلم کوتاه داستانی دا ساخته فرشاد صالحی، اکران می‌شود. 

در قسمت سوم و از ساعت ۱۸ تا ۲۲ نیز در بخش «سیدالشهدای مقاومت»، نماهنگ مث مهتاب اثر اسحاق مجیدی، مستند ام غیاث ساخته مجید ذوالفقاری، در بخش «مسابقه اصلی» نماهنگ TRUMP ET اثر امین حق‌شناس و در بخش «فیلمسازان بسیجی» نیز نماهنگ سرزمین مادری ساخته اسلام قهرمانی و فیلم بلند داستانی بن‌سای به کارگردانی روح‌الله ظریف، اکران می‌شود. 

همزمان با برگزاری مرحله دوم شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، آثار راه‌یافته به این جشنواره به صورت همزمان در دو پلتفرم «نما فیلم» namafilm.ir و «عمار یار» ammaryar.ir اکران می‌شود.

شانزدهمین جشنواره بین المللی مقاومت فیلم امسال در دو مرحله زمانی برگزار می‌شود، مرحله اول مقاومت همزمان با هفته دفاع مقدس از ٣١ شهریور تا ۶ مهر و در سه بخش مدافعان سلامت و بخش ملی فیلم سازان بسیجی و جشنواره جشنواره ها به علاوه اهدای نشان رسول برگزار شد.

بر اساس آمار دبیرخانه، در مرحله نخست، ۲۱۰ اثر به بخش جشنواره جشنواره‌ها و هزار و ۳۴۲ اثر به بخش مدافعان سلامت شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت ارسال شده بود. مجموع آثار رسیده به این دوره از جشنواره از زمان انتشار فراخوان تا پایان مهلت ارسال آثار ۱۰ هزار و ۴۹ اثر بود.

مرحله دوم جشنواره نیز از یکم آذر ماه آغاز تا هفتم آذر جاری همزمان با هفته بسیج در بخش‌های مسابقه اصلی، سیدالشهدای مقاومت، روایت قلم، نقد، پژوهش، تحلیل، فیلم به معنای مطلق و انتخاب برگزیدگان ملی فیلمسازان بسیجی به دبیری مهدی عظیمی‌میرآبادی و به همت انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح در حال برگزاری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار فرهنگ