بازدید سرزده معاون استاندار تهران از برخی ادارات

تهران- ایرنا- با اعلام مصوبه ستاد ملی کرونا در زمینه اجرای محدودیت‌های هوشمند، دستگاه‌های اجرایی ملزم به فعالیت با یک سوم ظرفیت و رعایت پروتکل های بهداشتی شدند، معاون استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، با همین رویکرد به بازدید سرزده از برخی از آنها پرداختند.

به گزارش ایرنا، در چهارمین روز از اجرای محدودیت های هوشمند کرونایی، غلامرضا عباس پاشا معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران،  مسعود شفیعی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران و جمال زنگیشه مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری تهران، تصمیم گرفتند تا در بازدید سرزده در جریان نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل های ستاد ملی کرونا در دستگاه های اجرایی این استان قرار گیرند.

نخستین دستگاهی که مسئولان استان تهران به آن سرزدند یکی از نهادهای زیر مجموعه آموزش و پرورش تهران بزرگ در خیابان طالقانی محسوب می شد که از قضا، بساط تعمیر و رنگ آمیزی نیز در آن گسترده بود.

اتاق ها یک خط در میان شاهد حضور کارمندان بودند، کارمندانی که نمی توانستند همه میزهای حاضر در یک اتاق را پر کند، از همین رو هم بود که عباس پاشا معاون استاندار، آموزش و پرورش را دارای رتبه نخست رعایت پروتکل های بهداشتی و کمترین میزان از کارمندان مبتلا شده به ویروس کرونا معرفی کرد.

عباس پاشا از کارمندان حاضر در این نهاد دلیل مراجعه ارباب رجوعان را جویا شد و پاسخ گرفت که تعدادی از آنان باید مدارک تحصیلی خود را برای تحویل به دانشگاه، به تایید آموزش و پرورش برسانند و این موضوع به شیوه پستی و الکترونیک تاکنون میسر نبوده است.

معاون استاندار تهران نظر کارمندان در خصوص تاثیر اجرای محدودیت های هوشمند در آموزش و پرورش را نیز جویا شد و آنان نیز از چنین قانونی ابراز رضایت کردند.

عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش تهران بزرگ نیز در میانه جریان بازدید از راه رسید و به ارائه توضیحاتی در خصوص نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی و اجرای دورکاری کارکنان خود پرداخت.

وی با بیان اینکه معلمان بیشترین سهم را در استفاده از فضای الکترونیک مهیا شده داشته اند و از آن در آموزش از راه دور و الکترونیک به دانش آموزان استفاده کرده اند، گفت: سایر کارکنان نیز متناسب با زیر ساخت های فراهم شده به صورت حضور و دورکاری به خدمت رسانی مشغولند.

عباس پاشا معاون استاندار تهران همکاری آموزش و پرورش در اجرای پروتکل های بهداشتی را قابل تقدیر خواند و گفت: کارکنان این نهاد دولتی در میان همه دستگاه های اجرایی، کمترین میزان ابتلا را داشته اند.

اداره کل ثبت اسناد رکورددار بیشترین کارمندان مبتلا

دستگاه دیگری که معاون استاندار به همراه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران به صورت سرزده وارد آن شدند و سراغ کارمندان آن رفتند، اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران بود. ، دستگاهی که عباس پاشا در لحظه نخست ورود خود به آن، متوجه کارمندی شد که پشت میز خدمت نشسته بود و ماسک به صورت نداشت.

کارمند خاطی که عباس پاشا را نمی شناخت، در ابتدا متوجه خطاب وی نسبت به رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی نشد اما با تذکری که همراهان استانداری به وی دادند، وی ماسک به صورت زد.

عباس پاشا و شفیعی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران پیش از آنکه مدیران اداره کل ثبت اسناد و املاک متوجه حضور معاون استاندار شوند، به هر سمتی که توانستند سر زدند و در جریان رعایت پروتکل های در میان کارمندان قرار گرفتند اما سپس خطاب به کارمندان متعجب ضمن آنکه خود را معرفی می کردند، خواستار حضور مدیرکل برای ادامه بازدید شدند.

زمانی که عبدالحسین رامشی مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران سر رسید، که مسئولان مهمان همچنان مشغول سرکشی از اتاق ها بودند.

رامشی این توضیح را به معاون استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی داد که مردم برای دریافت بسیاری از خدمات مورد نظر، نیازی به مراجعه حضوری ندارند اما خودشان طالب حضور و پیگیری هستند.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران با بیان اینکه بسیاری از خدمات این اداره کل به صورت الکترونیکی عرضه می شود، اعلام کرد: فقط یکی از خدمات که آن هم انطباق اسناد مغایر با هویت شخصی فرد، نیاز به مراجعه ارباب رجوعان دارد.

وی این موضوع را هم با صراحت خاطرنشان کرد: این اداره کل نه فقط به شهروندان تهرانی که به سایر هموطنان از دیگر نقاط کشور نیز خدمات رسانی می کند، در حالی که باید روزانه خدمات بسیاری را به ارباب رجوعان بدهد، دورکاری حجم کاری هر روزه کارمندان را نیز چندین برابر کرده است.

گلایه رامشی این زمینه را فراهم ساخت تا شفیعی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران تصویب کند آن دسته از دستگاه‌هایی که نیاز به ارائه خدمات حضوری گسترده و حجم کاری بالایی دارند، می توانند تعداد کارمندان خود را برای افزایش خدمات رسانی تا ۵۰ درصد ظرفیت حضور، افزایش دهند.

این بازدید در حالی انجام گرفت که مسئولان حاضر در بخش دوم بازدید خود از سازمان اجرائیات اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران شاهد حضور گسترده و بسیار مردم برای دریافت خدمات بودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها