همزمان با قرنطیه کرونایی آمار بیکاران در اتریش افزایش یافت

تهران-ایرنا- کریستین اسکباخر (Christine Aschbacher) وزیر کار اتریش گفت بیکاری در دوران قرنطینه کرونایی که از هفته پیش در این کشور آغاز شده، روندی افزایشی داشته است.

به گزارش ایرنا خبرگزاری رویترز، وزیر کار اتریش روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری درباره پیامدهای شیوع کرونا در کشورش گفت: بیکاری افزایش یافته است.

وی افزود: اوضاع سلامت اصلی ترین اولویت است و تاثیراتی مستقیمی بر بازار کار ما خواهد داشت. ما شاهد این هفته شامل چنین تاثیری در افزایش آمار بیکاران بودیم.

اسکباخر گفت : شمار افرادی که به دنبال شغل هستند از حدود ۵ هزار و ۳۰۰ نفر به ۴۴۸ هزار و ۷۹۲ نفر رسیده است. از بین این افراد ۳۸۲ هزار و ۱۳۵ نفر به عنوان بیکار ثبت نام کرده اند و بقیه در حال آموزش هستند.

اتریش طرح تست های جمعی از معلمان و نیروهای پلیس را در دستور کار خود قرار داده است. بر اساس اعلام دولت این کشور، این طرح بعد از پایان قرنطینه سراسری در تاریخ ۵ و ۶ دسامبر (۱۵ و ۱۶ آذر) اجرا می شود.

محدودیت های کرونایی در اتریش تشدید شده و مدارس تعطیل شده است. برخی آمارها حکایت از آن دارد در که در روزهای اخیر، اتریش به نسبت جمعیت بیشترین رشد آمار ابتلا به کووید 19 را داشته است.

اوضاع دیگر کشورهای اروپایی هم اصلا خوب نیست و اروپایی ها به انتظار اجرای طرح واکسیناسیون کرونا نشسته اند؛ طرحی که اجرای آن به دلیل ابهاماتی که در اثربخشی واکسن و نیز هزینه بر بودن آن وجود دارد، چندان آسان نخواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار جهان