۴ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۹
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 84122268
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

خیز پاریس برای کاهش محدودیت‌های کرونایی

تهران – ایرنا – فرانسه روز سه شنبه اعلام کرد قصد دارد بخشی از قرنطینه و محدودیت‌های اعمال شده برای جلوگیری از شیوع کرونا در سراسر این کشور را کاهش دهد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از یورونیوز، قرار است امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه خبر کاهش بخشی از محدودیت های کرونایی اعمال شده از اواخر اکتبر (اوایل آبان) را اعلام کند.

بسیاری انتظار دارند که کسب و کارهای غیرضروری در ماه آینده میلادی ازسرگرفته شود.

دولت فرانسه مراسم بلک فرایدی (جمعه سیاه) را به ۴ دسامبر (۱۴ آذر) منتقل کرده است تا امکان بازگشایی فروشگاه ها فراهم شود.

بلک فرایدی، حراج جمعه سیاه است که در آخرین جمعه ماه نوامبر برابر با ۷ آذر ماه در اکثر نقاط دنیا برگزار می شود.  

«گابریل آتال» سخنگوی دولت فرانسه گفت: بدیهی است که قرنطینه ادامه می یابد، از اینرو محدودیت های اعمال شده در زمینه مسافرت به قوت خود باقی است.

وی تصریح کرد که سه مرحله برای کاهش محدودیت ها در نظر گرفته شده که با آغاز ماه دسامبر، شروع می شود؛ مرحله دوم تا قبل از تعطیلات کریسمس به اجرا در می آید و مرحله سوم در نهایت ژانویه ۲۰۲۱ (دی ماه) عملی می شود.

مکرون اولین پیروزی فرانسه در برابر ویروس کرونا را ۱۴ ژوئن (۲۵ خرداد) جشن گرفت، زمانی که موارد ابتلا به کووید – ۱۹ در این کشور درپی موج اول شیوع، کاهش قابل توجهی داشت.

وی سپس در ماه اکتبر (آبان ماه) به هنگام شیوع موج دوم کرونا در فرانسه گفته که سرعت شیوع ویروس به حدی است که حتی بدبینانه ترین پیش بینی ها از آن خبر نداده بودند.

باید دید که آیا دولت فرانسه همچنان می تواند مردم را به کار از منزل و محدود کردن ترددشان به مسافت یک کیلومتری از منازل ترغیب کند یا نه.

از زمان آخرین سخنرانی کرونایی مکرون، آزمایش سه واکسن نوید نتایج ثمربخشی را داده و به نوعی امید به بازگشت به زندگی عادی در فرانسه در سال ۲۰۲۱ را زنده کرده است.

به گفته مقام های فرانسوی، قرنطینه دوم به کاهش زنجیره انتقال بیماری کمک کرد و موارد جدید ابتلا کاهش یافت.

داده های یک اپلیکیشن دولتی (TousAntiCovid) حاکی است که حدود ۸۸ درصد از بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه فرانسه، بیماران کرونایی هستند. این رقم از آمار ۹۵ درصدی در ۱۲ نوامبر (۲۲ آبان) کاهش قابل توجهی داشته است.

همچنین آمار روزانه ابتلا به کرونا در فرانسه از رقم ۳۰ هزار مورد جدید در هفته گذشته به ۱۴ هزار مورد جدید رسیده است.

تاکنون بیش از ۲.۱ میلیون مورد ابتلا به کووید – ۱۹ و ۴۸ هزار و ۷۳۲ مرگ ناشی از این بیماری در فرانسه به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار جهان