۴ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۳
کد خبرنگار: 2048
کد خبر: 84122231
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

افت ۱۸ هزار واحدی شاخص بورس

تهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (سه‌شنبه) ۱۸ هزار ۵۹۷ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۳۵۶ هزار واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۲۲ میلیارد و ۸۸۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۹۸ هزار و ۳۶۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با دو هزار و ۹۶۳ واحد افزایش به ۳۹۰ هزار و ۵۷۰ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۹۴۰ واحد رشد به ۲۵۵ هزار و ۷۵۲ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۱۲ هزار و ۶۶۹ واحد و شاخص بازار دوم ۴۱ هزار و ۲۴ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد ایران خودرو (خودرو) با ۹۲۴ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۸۵۷ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۷۴۰ واحد، ، بانک پارسیان (وپارس) با ۶۷۸ واحد، بانک صادرات ایران (وبصادر) با ۶۲۷ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۵۸۹ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۵۸۹ واحد، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی (وصندوق) با ۵۳۰ واحد، سایپا (خساپا) با ۳۹۹ واحد و گروه بهمن (خبهمن) با ۳۰۱ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

همچنین نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با چهار هزار و ۱۰۴ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با سه هزار و ۵۶ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۹۳۵ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با دو هزار و ۷۱۷ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۶۳۴ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با یک هزار و ۳۴۸ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۲۴۸ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۲۴۷ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با یک هزار و ۱۱ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۹۹۳ واحد و توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۹۳۹ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

برپایه این گزارش امروز نماد پالایش نفت اصفهان، ایران خودرو، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، بانک تجارت، پالایش نفت تهران، سایپا و ملی صنایع مس ایران درگروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه هفت میلیارد و ۷۸۴ هزار برگه سهم به ارزش ۳۳ هزار و ۶۵۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۲۸ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۶ هزار و ۶۹۸ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۵۹۵ هزار برگه سهم به ارزش ۸۲ هزار و ۸۵۴  میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، صنعتی مینو (غصینو)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، بیمه کوثر (کوثر)، فرابورس ایران (فرابورس)، دامداری تلیسه نمونه (تلیسه)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا) و اعتباری ملل (ملل) تاثیر منفی بر شاخص این بازار را داشتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

سرخط اخبار اقتصاد