۱۶ گروه نمایشی خواهان هنرنمایی در جشنواره تئاتر همدان هستند

همدان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: ۱۶ گروه نمایشی برای هنرنمایی در سی و دومین جشنواره تئاتر استان که آذرماه جاری به صورت مجازی برگزار می‌شود، اعلام آمادگی کرده‌اند.

«احمدرضا احسانی» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دلیل شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت ها، سی و دومین دوره جشنواره تئاتر استان همدان آذر ماه جاری به صورت مجازی برگزار می‌شود.

او افزود: درخواست اجرای نمایش‌های «واقعه در مجلس سودابه خوانی» به کارگردانی نرگس قره خانلو و طیبه طالبی قانع از شهرستان بهار، «کفتار فقط املت می‌خورد» اثر حسین رستمی حبیب از اسدآباد، «گمگشته» به کارگردانی محمدرضا باباخانیان و «کاش چشم نمی‌دید» به کارگردانی فرزاد لباسی به دبیرخانه این رویداد هنری ارسال شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: «ملی» به کارگردانی سعید باغبانی‌نیر، «یقه چرک ها» به ساخته حمیدرضا رضایی‌مجد و «افسانه بایبری» اثر رضا روان از همدان، «رویای عقیم» به کارگردانی رضا باغبان و «دو بیگانه تابع سرنوشتی مشترک» اثر سعید حسین پور از ملایر نیز جزو نمایش هایی هستند که خواستار اجرا در سی و دومین جشنواره تئاتر استان شده‌اند.

احسانی خاطرنشان کرد: «خواستگاری» به کارگردانی نسا بخشی از اسدآباد، «کافه سایه» اثر محمود غفاری و ابراهیم یمین اسماعیلی از بهار، «نتایج سرگیجه» ساخته سجاد طهماسبی از تویسرکان، «پیک نینوا» به کارگردانی محمد مهدی کلهری و حسین گرمه از فامنین، «لیلا» کاری از بهنام میرزایی، «سرباز برجک شماره ۳۷» به کارگردانی احمد یاوند الماسی اسدآباد و «کافه تریا» ساخته مرتضی عبداللهی از همدان نیز از دیگر متقاضیان شرکت در این دوره از جشنواره هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با تاکید بر اینکه مرحله نخست داوری آثار ارسالی به این رویداد آغاز شده، گفت: نمایش های راه یافته به جشنواره در روزهای آینده اعلام و جدول زمان بندی اجراها نیز در فضای مجازی منتشر می‌شود.

۲۱ گروه نمایشی ثبت شده و شناسنامه دار با مجموع ۳۰۰ هنرجو تا پیشکسوت عرصه تئاتر در استان همدان مشغول فعالیت هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها