چین از نظر اقتصاد دیجیتال در رتبه نخست جهان قرار گرفت

تهران- ایرنا- چین با انتشار اسناد «گزارش توسعه اینترنت در چین و جهان ۲۰۲۰» اعلام کرد اقتصاد دیجیتال این کشور از لحاظ حجم و نرخ رشد در رتبه نخست جهان قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا از رادیو بین المللی چین، در کتاب «گزارش توسعه اینترنت در جهان ۲۰۲۰» که امروز چهارشنبه منتشر شد وضعیت توسعه اینترنت در ۴۸ کشور بزرگ جهان به طور جامع ارزیابی شده است.

بنا به نتایج ارزیابی شده، توسعه اینترنت در ایالات متحده و چین از کشورهای دیگر سریعتر بوده است، اینترنت کشورهای اروپایی قوی و نسبتاً متعادل است،  توسعه اینترنت در آمریکای لاتین و جنوب صحرای آفریقا هم پیشرفت چشمگیری داشته است.

بر اساس این گزارش، پنج کشور ایالات متحده، چین، آلمان، انگلستان و سنگاپور در رتبه بندی کلی در صدر قرار گرفته اند.

در «گزارش توسعه اینترنت در چین ۲۰۲۰» هم آمده است مقیاس کل و نرخ رشد اقتصاد دیجیتال چین در جایگاه برتر جهان قرار دارد.

بر اساس این گزارش، در سال گذشته، اقتصاد دیجیتال چین به ۳۵.۸ تریلیون یوان رسید که ۳۶.۲ درصد تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد.

در سال گذشته تعداد موارد ثبت اختراع در زمینه هوش مصنوعی در چین نخستین بار از ایالات متحده پیشی گرفت و  به ۱۱۰ هزار مورد رسید؛ این تعداد ثبت اختراع و حجم مصرف داده های دسترسی به اینترنت همراه در چین، هر دو جایگاه اول جهان را به خود اختصاص داده است.

آخرین اطلاعات همچنین نشان می دهد که تا سپتامبر سال جاری/شهریور/ تعداد دکل های نسل ۵ در چین بیش از ۴۸۰ هزار دستگاه بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

سرخط اخبار جهان