بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه به مخزن اکسیژن‌ساز تجهیز شد

تربت‌حیدریه- ایرنا- رییس بیمارستان آموزشی درمانی نهم ‌دی تربت‌حیدریه از راه‌اندازی مخزن اکسیژن ۲۰ هزار کیلوگرمی با هدف ارایه خدمات مطلوبتر به بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این مرکز درمانی خبر داد.

حسین عزیزی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان اعتبار هزینه شده برای راه‌اندازی این مخزن ۲۰ هزار کیلوگرمی بیش از ۲۰ میلیارد ریال بوده است و در شرایطی که تامین اکسیژن برای بیماران کرونایی یکی از بزرگترین دغدغه‌های بیمارستان به‌شمار می‌رود راه اندازی این مخزن کمک شایانی به رفع مشکلات در این زمینه خواهد کرد.

وی ادامه داد: پیش از این بیمارستان آموزشی درمانی نهم دی تربت‌حیدریه دارای یک مخزن اکسیژن هشت هزار کیلوگرمی بود که اکسیژن رسانی به بیماران مبتلا به کرونا از این دستگاه تامین می‌شد و با توجه به این که هر بیمار مبتلا به ویروس کرونا به طور میانگین ۱۰ لیتر بر دقیقه اکسیژن مصرف می‌کند با راه‌اندازی مخزن ۲۰ هزار کیلوگرمی، مشکلات مربوط به این بخش تا حد زیادی رفع و کار خدمت رسانی به بیماران نیز تسهیل شده است.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت ساکن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در جنوب استان خراسان رضوی خدمت ارائه می‌کند.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در بیمارستان شهر مه‌ولات دارد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

بنا بر آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۴۸۳ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۵ هزار و ۷۳۸ تن رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha