اعطای تندیس فرشته سلامت به دانشجویان فعال در خط مقدم کرونا

تهران- ایرنا- معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و با هدف تکریم دانشجویان فعال در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا نخستین آیین ملی اهدای تندیس ملی فرشته سلامت را برگزار می کند.

به گزارش روز سه شنبه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آیین ملی فرشته سلامت در راستای پویش «زندگی دست یاریگر توست» که همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور به راه افتاد، برگزار می شود. مهلت ثبت نام در این آیین تا ۳۰ آذرماه است.

این آیین در دو سطح دانشگاهی و ملی برگزار می‌شود. در مرحله نخست، هر یک از دانشگاه ها یا دانشکده های علوم پزشکی کشور با توجه به آیین نامه و با تشکیل کمیته داوری نسبت به انتخاب افراد برتر مرحله دانشگاهی اقدام خواهند کرد و در مرحله دوم و بعد از دریافت اسامی منتخبان دانشگاهی، تیم داوری نسبت به انتخاب نفرات برتر در سطح قطب دانشگاهی و در نهایت کمیته داوری در سطح ملی با نظر شورای عالی سیاستگذاری تشکیل و نفرات برتر این مرحله را انتخاب و معرفی خواهند کرد.

«پویش دانشجویی مقابله با کرونا» با مشارکت وزارت بهداشت، وزارت علوم و دانشگاه آزاد به هدف مقابله باویروس کرونا در حال فعالیت است و دانشجویان مشارکت‌کننده در زمینه‌های مختلفی چون امداد و کمک رسانی، تولید محتوا، خبر و اطلاع رسانی، طراحی و گرافیک، ترجمه متون درباره ویروس کرونا که در موسسات پژوهشی و سازمان بهداشت جهانی منتشر می‌شود، یافته‌های پژوهشی، پادکست، کلیپ و اپلکیشن و... فعالیت می‌کنند.

در این پویش نهادهای دانشجویی شامل تشکل‌های اسلامی، کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی دانشجویی، شوراهای صنفی، همتایاران سلامت و ... مشارکت فعالانه دارند و تا کنون بیش از ۹۰۰۰ دانشجو در این پویش ثبت نام کرده‌اند.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره ۲۳۸۷۲۳۸۲-۰۲۱ سمانه ضرغام کارشناس فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تماس بگیرند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش