محافل دورهمی نتیجه محدودیت ها را بی اثر می کند

کرج - ایرنا- معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به روند فزاینده ابتلا به کووید ۱۹ در کشور و استان گفت: محافل و دورهمی های کوچک و بزرگ، محدودیت های کرونایی را بی اثر می کند.

دکتر محمد نوری سپهر روز سه شنبه در گفت وگوبا خبرنگاران افزود: طبق تحقیقات علمی، خطرات دورهمی ها  کمتر از فعالیت مراکز خدماتی عمومی و شلوغی معابر نیست.
وی ادامه داد: مردم باید در زمان تعطیلی کسب و کارها و محدودیت های کرونایی از دورهمی های فامیلی، دوستان و آشنایان خودداری کنند.
نوری سپهر اظهارداشت: اگر تعطیلی کسب و کارها منجر به برگزاری دوره همی های کوچک و بزرگ و شب نشینی ها شود، محدودیت های عمومی تاثیر چندانی بر کنترل کرونا نخواهد داشت.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی البرز افزود: انتظار می رود مردم با ماندن در خانه ها و خودداری از دورهمشینی ها، روند شیوع و انتشار ویروس کرونا را متوقف کنند.
محدودیت های جدید کرونایی از یکم تا ۱۵ آذرماه در مناطق پرخطر کشور از جمله استان البرز اجرایی شده است .
حدود ۲۶ هزار شهروند البرزی از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در بیمارستان ها بستری شده که طبق آخرین آمار ۲ هزارو۱۷۰ نفر آنان جان باخته و نزدیک به ۲۲ هزارنفر بهبود یافته اند.
روزانه حدود ۱۱۵ بیمار بدحال کووید ۱۹ در بیمارستان های البرز بستری می شوند و در موج سوم کرونا روند ابتلا و مرگ ومیر ها نسبت به ۲ موج قبلی پنج برابر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها