مدیران تلفنی یا الکترونیکی پاسخگوی ارباب رجوع باشند

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: تمام مدیران و مسوولان با توجه به شرایط حاد کرونا موظفند برای کاهش حضور ارباب رجوع به ادارات بصورت الکترونیکی یا تلفنی پاسخگوی درخواست های آنان باشند.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی‌دشتکی روز سه شنبه با حضور در سامانه سامد اظهار داشت: با توجه به مشکلات حادی که بدلیل شیوع کرونا در استان بوجود آمده و افزایش تعداد مبتلایان و فوتی ها، ممنوعیت ها و محدودیت های فراوانی در استان از جمله محدودیت حضور کارکنان در ادارات در حال اجراست.

وی افزود: در مناطق زرد ۲ سوم کارکنان، در مناطق نارنجی ۵۰ درصد و در مناطق قرمز یک سوم حضور پیدا می کنند که از این تعداد هر فرد دارای بیماری زمینه ای، افراد مسن، زنان باردار یا دارای علائم بیماری باشند بدون استثنا باید دورکاری به آنها داده شود.

استاندار ایلام یادآور شد: کارکنان در ادارات ضروری نیز در مناطق زرد ۱۰۰ درصد، در مناطق نارنجی ۲ سوم و در مناطق قرمز ۵۰ درصد حضور پیدا می کنند بنابراین تعداد کارکنان بسیار اندک است.

سلیمانی دشتکی تاکید کرد: از مردم تقاضا دارم خواسته های خود را بصورت تلفنی یا سیستمی از ادارات پیگیری کنند و حضور فیزیکی کمتر داشته باشند چون تعداد کارکنان معدود است و هر اندازه فاصله اجتماعی رعایت شود زودتر بیماری مدیریت و تعداد فوتی ها و مبتلایان نیز کاهش می یابد.

وی اضافه کرد: از دستگاه های دارای مدیرکل و مدیران عامل، مسوولان نهادهای دولتی، حاکمیتی و عمومی تقاضا داریم سعی کنند سیستم خود را الکترونیکی کنند یا سیستم پاسخگوی آنها بصورت تلفنی باشد.

استاندار ایلام یکی از ساده ترین راه ها برای پاسخگویی به مردم را حضور در سامانه سامد عنوان کرد و گفت: بنا بر ضرورت موضوع ۲ بار در ماه در این سامانه پاسخگوی مردم استان هستم.

سلیمانی دشتکی اظهار داشت: همه مدیران موظفند پاسخ نامه ها را بصورت تلفنی یا سیستم الکترونیکی پاسخ دهند تا تماس های فیزیکی به حداقل برسد و بتوانیم از انتقال بیشتر ویروس جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه افراد مسن و دارای بیماری زمینه ای در معرض خطر بیشتری قرار دارند، گفت: مردم توجه کنند که ویروس ناشناخته و ممکن است همه ما دچار این ویروس شویم بسیاری از افراد به ظاهر سالم هستند اما با حضور در اجتماع ناقل بیماری می شوند.

استاندار ایلام اظهار داشت: در سامانه سامد یا ۱۱۱ می توانیم پاسخگو باشیم و مشکلات مردم را بررسی و برطرف کنیم و هم با ویروس مقابله کرده و از ابتلای دیگران جلوگیری کنیم.

سلیمانی دشتکی افزود: امروز در سامانه سامد مشکلات بیش از ۲۰ نفر بررسی شد برخی از مشکلات کارگاهی و نیازمند تسهیلات بود، برخی اقساط معوقه داشتند، برخی مشکلات مربوط به کمیته امداد و بهزیستی و عده ای نیز مشکل مسکن مهر و تقاضای اشتغال داشتند.

استاندار ایلام اضافه کرد: همزمان با صحبت متقاضیان پیگیر مشکلات آنها بوده و با مدیر مربوطه گفت و گو می شود که در این راستا سیستم بانکی و اداری نیز سیستم حمایتی کمک و همکاری می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها