بسیجیان در هر عرصه‌ای آماده کمک‌رسانی و خدمت هستند

قصرشیرین- ایرنا- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قصرشیرین گفت: بسیجیان در هر عرصه و جایی که نیاز باشد در کنار دولت و دیگر نهادها، آماده خدمت‌رسانی و کمک هستند.

سرهنگ پاسدار «مرادعلی حسنی» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با گرامیداشت هفته بسیج و در آستانه سالروز تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان امام راحل، افزود: بسجیان با ورود به دهه پنجم انقلاب همانند گذشته در تمامی عرصه ها آماده جانفشانی و کمک هستند و امروز نیز در عرصه های علمی نقشی درخشان ایفا می کنند و در هر قشری از پزشکی، مهندسی، کارمند، دانشجو، کارگر، رسانه، دانش آموز، بازاریان و قشرهای مختلف مردمی بسیج داریم.

 وی اظهار داشت: بسیجیان در دوران دفاع مقدس با لبیک به فرمان امام و با اعتقاد راسخ و انقلابی و با الگوپذیری از مکتب امام حسین (ع) در جبهه های نبرد حماسه آفرینی کرده و بسیجیان از تمامی اقشار دانش آموز، دانشجو، جوان و نوجوان گرفته تا کارمند و کارگر و پزشک و مردم عادی با پوشیدن لباس رزم به میدان مبارزه با دشمن رفتند و در این راه رشادت های بسیاری خلق کرده و جانفشانی های بسیاری کردند و از تمامی اقشار نیز شهید دادند.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه قصرشیرین گفت: بسیجیان در دوران سازندگی و در تمامی بحران ها ایفای نقش بسیار خوبی داشته اند و تحت عنوان گروه های جهادی نیز در مناطق محروم در عرصه های سازندگی و محرومیت زدایی در کنار دیگر نهادها همواره خدمات ارزشمندی ارایه کرده اند.

سرهنگ پاسدار حسنی اضافه کرد: بسیجیان در تمامی بحران ها از جمله سیل، زلزله و اکنون نیز کرونا حضوری فعال داشته اند و چه در بحث کمک رسانی و چه در بحث درمان شاهد نقش آفرینی های بسیار جامعه بسیج پزشکی و همچنین نیروهای فعال بسیجی در کمک رسانی به مردم، توزیع و تولید ماسک و مواد ضوعفونی و همچنین توزیع کمک های معیشتی برای نیازمندان بوده ایم.

وی ادامه داد: امروز بسیجیان در بحران کرونا از ابتدای همه گیری بیماری کووید ۱۹ در کنار مدافعان سلامت و در عرصه های مختلف از جمله پزشکی، پرستاری و کمک رسانی و خدمات رسانی حضوری فعال داشته اند و چه بسا بیشتر از سایرین نیز نقش آفرینی کرده اند و پای کار بوده اند.

او گفت: در قصرشیرین بسیجیان از ابتدای بحران کرونا در بحث کمک رسانی به مردم، تولید و توزیع ماسک بین نیازمندان و همچنین توزیع مواد ضدعفونی و گند زدایی محله ها و خیابان ها و مکان های عمومی شهر قصرشیرین و توزیع یک هزار و ۵۰۰ بسته کمک معیشتی خدمات خوبی ارایه کرده اند.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه قصرشیرین افزود: هیچ کشوری بسیجی ندارد و همین تفکر بسیجی که نشات گرفته از سلوک انقلابی است باعث تقدس و پیشرفت بسیجیان ما شده و بسیجیان با توکل بر خدا و توسل بر ائمه اطهار (ع) خدمت می کنند از این رو شاهد موفقیت های آنان بوده ایم.

 او ادامه داد: در نتیجه صدور تفکربسیجی است که رهبر مقاومت گفتند که مقاومت آن ها نتیجه داده و امروز می بینیم که همین تفکر در دنیا باعث شکل گیری قیام های مسلمانان شده  و صدور تفکر بسیج باعث رهایی مسلمانان از یوغ استکبار است.

وی گفت: قرار گرفتن کشورمان در ردیف ۱۰ کشور برتر دنیا از لحاظ علمی در نتیجه تفکر بسیجی است که در همه ملت ایران وجود دارد و همین تفکر ایران اسلامی را به عنوان نگینی در جهان تبدیل کرده که در برابر ابرقدرت ها به بهترین شکل و با صلابت ایستاده است.

او گفت: امروز هم بسیج در کنار بهداشت و درمان در قصرشیرین که یک منطقه مرزی است پای کار آمده و تا ریشه کنی کامل بیماری کووید ۱۹ در صحنه حضور دارد همان گونه که سال ۷۵ ریشه کنی فلج اطفال با همت بهداشت و درمان و با حضور بسیج و دیگر نهادها تحقق یافت به امید خدا شاهد ریشه کنی ویروس کرونا نیز خواهیم بود.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶کیلومتر مرز با عراق دارد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها