بسیجیان برای مقابله با کاهش کرونا نقشی اثرگذار دارند

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: بسیجیان از ابتدای همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ نقشی موثر و اثرگذار برای کاهش و مقابله با سرایت ویروس کرونا داشته‌اند.

محبت جمالی نیا روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: محدودیت های کرونایی از اول آذرماه در سرپل ذهاب با توجه به قرمز بودن وضعیت این شهرستان آغاز شده که با مشارکت مردم و اصناف و بازاریان به خوبی در حال اجرا است و به طور یقین اثرگذاری خود را در هفته های آینده در کاهش و مهار موج سوم کرونا نشان خواهد داد.

وی اظهار داشت: بسیج یک ظرفیت عظیم برای اجرای کارهای مهم در کشور است که در راستای مبارزه با شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت مردم نیز ورود کرده و اقدام های ارزشمندی از جمله در سرپل ذهاب انجام داده است.

نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: بسیج امروز با گسترش سرایت بالای ویروس کرونا در سطح کشور با اجرای طرح شهید سلیمانی در کنار کادر درمان و مدافعان سلامت پای کار آمده و این طرح نیز از امروز در تمامی محله ها و نقاط شهرستان عملیاتی می شود.

جمالی نیا اظهار داشت:در این طرح که با محوریت خانواده و با همکاری بسیج و شبکه بهداشت و درمان شهرستان اجرا می شود در هر خانه یک پایگاه سلامت تشکیل شده و برنامه های شناسایی، حمایتی، مراقبتی و نظارتی سلامت انجام می شود.

وی با قدردانی از مشارکت مردم و بازاریان در اجرای برنامه های ستاد مبارزه با کرونا در سرپل ذهاب گفت: مردم، اصناف و بازاریان در اجرای محدودیت ها و ممنوعیت های کرونایی شهرستان با وجود تمام سختی های معیشتی حاصل از این تعطیلی ها مشارکت بسیار بالایی داشته اند.

 او اضافه کرد: به طور یقین مردم در کنار ستاد کرونا در اجرای طرح شهید سلیمانی نیز همکاری و مشارکت لازم را خواهند داشت تا هر چه سریع‌تر وضعیت شهرستان به حالت عادی بازگشته و ضمن قطع زنجیره انتقال بیماری کووید ۱۹، سلامت مردم تامین شود.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها