پنتاگون برای همکاری با تیم بایدن اعلام آمادگی کرد

نیویورک- ایرنا- وزارت دفاع آمریکا شامگاه دوشنبه با صدور بیانیه‌ای از آمادگی خود برای همکاری با تیم انتقالی رئیس جمهوری منتخب این کشور، خبر داد.

به گزارش ایرنا از تارنمای پنتاگون، در این بیانیه با اشاره به نامه مدیر خدمات عمومی برای پیگیری قانون انتقال ریاست جمهوری آمده است: این نامه خواستار فراهم کردن دسترسی تیم انتقال بایدن-هریس به منابع و خدمات شده است.

در این بیانیه افزوده شده است: بعدازظهر امروز، تیم بایدن-هریس و سرپرست تیم تعیین شده آنها برای مرور فعالیت‌های وزارت دفاع، تماس گرفتند و بر اساس تشخیص مدیر خدمات عمومی، بلافاصله طرح خود را برای فراهم کردن پشتیبانی قانونی، سیاست این وزارتخانه و تفاهمنامه کاخ سفید و تیم بایدن- هریس اجرایی خواهیم کرد.

وزارت دفاع آمریکا در این بیانیه خاطرنشان کرده است: نیروی وظیفه انتقال وزارت دفاع تمام تماس‌ها با تیم بایدن-هریس را تنظیم و هماهنگ می‌کند. وزارت دفاع برای فراهم کردن خدمات پس از انتخابات و پشتیبانی در یک شیوه حرفه‌ای، فوق‌العاده و خاص آماده است.

این بیانیه تاکید می‌کند: به گونه‌ای این کار را انجام خواهند داد که متناسب با انتظارات عمومی از این وزارتخانه و تعهد ما به امنیت ملی باشد.  

این در حالی است که دونالد ترامپ از روی ناچاری به نامه امیلی مورفی تن داد اما مدعی شد که آرای تقلبی را نخواهد پذیرفت.

انتخابات آمریکا در ۱۳ آبان ماه به طور رسمی پایان یافت اما شمارش آرای آن همچنان دستخوش ادعاهای دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی و نامزد حزب جمهوریخواهان است. با وجود آن، برآوردها از پیروزی جو بایدن با کسب ۳۰۶ رای الکترال در برابر ۲۳۲ رای الکترال ترامپ حکایت دارد.

پیش بینی می شود برخلاف شکایات و درخواست ستاد انتخاباتی ترامپ برای شمارش دوباره آرا، نتایج ایالت‌های کلیدی همچون میشیگان، آریزونا و جورجیا تغییری نداشته باشد و بایدن در همه آنها حائز اکثریت آرا شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار جهان