مجری طرح توسعه سواحل مکران  منصوب شد

تهران - ایرنا - وزیر جهاد کشاورزی در حکمی « جانعلی بهزادنسب » را به عنوان مجری طرح توسعه سواحل مکران در وزارت جهاد کشاورزی منصوب کرد.

به گزارش روز سه شنبه وزارت جهاد کشاورزی، با حکم کاظم خاوازی ، « جانعلی بهزادنسب » مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی با حفظ سمت قبلی به عنوان مجری طرح توسعه سواحل مکران تعیین شده است.

در بخشی از این حکم آمده است: انتظار دارد در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر آبادسازی سواحل مکران و توجه ویژه دولت تدبیر و امید به عنوان یکی از اهداف راهبردی کشور، با بهره گیری از تمامی ظرفیت های ملی و محلی در پیشبرد برنامه ها و طرح های اساسی وزارت متبوع با تاکید بر سند توسعه منطقه ساحلی مکران اهتمام ورزید.

به گزارش ایرنا، اوایل خردادماه سال ۹۹ در حکمی از سوی کاظم خاوازی وزیر جدید جهاد کشاورزی، «جانعلی بهزادنسب» به سمت رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی منصوب شده بود.

مَکْران (بلوچی: مَکُّران‎) نامیست که در طول تاریخ به مناطق جنوبی و بخشی از مناطق مرکزی بلوچستان که در امتداد ساحل مکران به طول ۶۰۰ مایل (حدودا ۱۰۰۰ کیلومتر) از راس الکوه در غرب جاسک در ایران تا شرق لس بیله و نزدیکی بندر کراچی در پاکستان گسترده‌است اطلاق می‌شود.

در بعضی منابع اروپایی قرن‌های ۱۶ تا ۱۸ از ایالت مکران نام برده شده‌است. در دوره‌های مختلف تاریخی این منطقه خودمختار و تحت اداره خوانین محلی بوده‌است که گاهی خود را رعایای دولت ایران می‌نامیدند.

مطابق نقشه مکران تقریباً شامل تمام شهرستان‌های بلوچستان ایران از جمله نصرت آباد، زاهدان، خاش، ایرانشهر ، سراوان، سرباز، فنوج، نیکشهر، کنارک و چابهار در ایران و بخش ایالت بلوچستان پاکستان می‌شدکه در زمان ساسانیان آن را کوسون می‌گفتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار اقتصاد