۴ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۳
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 84121683
۲ نفر

برچسب‌ها

قایقرانی، امید ورزش همدان برای تصاحب سهمیه المپیک

همدان- ایرنا- رشته قایقرانی را می‌توان به عنوان تنها امید اصلی ورزش همدان برای تصاحب سهمیه بازی‌های المپیک توکیو دانست.

به گزارش ایرنا پس از ناکامی در کشتی و مشخص نشدن تکلیف شانس مجدد برای تنها شانس تیراندازی همدان برای رسیدن به سهمیه المپیک، ورزش همدان در حالی مسیر المپیک توکیو را ناموفق طی می‌کند که هم اکنون امیدها برای کسب سهمیه به رشته قایقرانی معطوف شده است.

رشته قایقرانی این استان با سابقه ای درخشان در میادین بین‌المللی به خصوص آسیایی، جهانی و المپیک همواره جزو رشته‌های موفق به شمار می‌رود اما این بار مسیر دشواری را برای رسیدن به المپیک در پیش دارد.

افزایش سطح آیتم‌های کسب سهمیه المپیک به لحاظ سرعت و امتیازگیری سبب شده تا قایقرانان ملی پوش همدانی برای رسیدن به این مهم فراتر از رکوردهای آسیایی به میدان بروند.

همچنین براساس ارزیابی کادر فنی تیم ملی، رکوردها باید مطابق با مسابقات جهانی به ثبت برسد تا بتوانند سهمیه المپیک را کسب کنند.

بانوان قایقران تنها شانس المپیک
هر چند روزگاری قایقرانی همدان در بخش پسران جزو بهترین‌های کشور به شمار می‌رفت اما بانوان خیلی زود گوی و میدان را از آقایان گرفتند و حالا تمام امیدها به دختران قایقران است.

هم اینک همدان با ۲ قایقران همچنان امیدوار به کسب سهمیه المپیک توکیو ژاپن است و «کیمیا زارعی و آرزو حکیمی» قایقرانی هستند که برای کسب سهمیه المپیک در اردوهای تیم ملی شرکت می‌کنند.

کیمیا زارعی ملی پوش رشته رویینگ است که در مسابقات اخیر قهرمانی آسیا توانست ۲ نشان برنز کسب کند و آرزو حکیمی نیز به عنوان پرافتخارترین قایقران همدانی حاضر در اردوی تیم ملی است که در رشته آب‌های آرام فعالیت دارد.

کیمیا زارعی ملی پوش رشته رویینگ است که در مسابقات اخیر قهرمانی آسیا توانست ۲ نشان برنز کسب کند و آرزو حکیمی نیز به عنوان پرافتخارترین قایقران همدانی حاضر در اردوی تیم ملی است که در رشته آب‌های آرام فعالیت دارد.

هر ۲ قایقران امید اصلی کسب سهمیه المپیک برای استان همدان به شمار می‌روند

زارعی در اردوی تیم ملی
اردوی تیم ملی روئینگ با هدف حضور در مسابقات انتخابی المپیک از ۲۶ آبان‌ماه در بخش بانوان و آقایان در دریاچه آزادی در حال برگزاری است.

۸ پاروزن در بخش بانوان و آقایان برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۱ توکیو به اردو دعوت شدند تا تمرینات خود را در قالب اولین مرحله اردوی آمادگی پس همه‌گیری ویروس کرونا در دریاچه آزادی آغاز کنند.

این اردو از ۲۶ آبان‌ماه آغاز و تا ۱۶ آذرماه ادامه پیدا خواهد کرد.

نازنین ملایی از گیلان، بهمن نصیری و زینب نوروزی از زنجان، کیمیا زارعی از همدان و شکیبا وقوفی، نگار نگهدار، حمیدرضا رضوانی و آریا سلیمان‌پور از تهران پاروزنان دعوت‌شده به اردو هستند.
افشین فرزام، فرزین رضایی، سولماز عباسی و هما خاتمی کادر فنی تیم ملی روئینگ هدایت قایقرانان را در این مرحله از اردو برعهده دارند.

شانس سهمیه داریم
مربی قایقرانی همدان نیز با اشاره به وضعیت قایقرانان این استان گفت: آرزو حکیمی همچنان شانس کسب سهمیه المپیک توکیو را دارد.

مهدی صمدی اظهار داشت: آرزو حکیمی بارها در رقابتهای آسیایی خوش درخشیده و مدال کسب کرده و اطمینان داریم به سهمیه المپیک خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: این ملی پوش قایقرانی همدان فرصت آماده‌سازی دارد و به طور قطع شانس کشورمان برای کسب سهمیه است.

مربی قایقرانی همدان با اشاره به وضعیت کیمیا زارعی نیز گفت: زارعی باتوجه به تجربه و موفقیت در عرصه‌های بین المللی به ویژه آسیایی، شانس برای رسیدن به سهمیه را دارد.

وی اضافه کرد: زارعی در مسابقات سال قبل قهرمانی آسیا توانست ۲ نشان برنز کسب کند و یکی از شانس‌های اصلی برای کسب سهمیه المپیک نیز به شمار می‌رود.

صمدی خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر همواره جزو مدال آوران قایقرانی کشور در میادین بین المللی بوده‌ایم و تلاش ما کسب سهمیه المپیک است.

در سال‌های اخیر همواره جزو مدال آوران قایقرانی کشور در میادین بین المللی بوده‌ایم و تلاش ما کسب سهمیه المپیک است.

وی افزود: حضور در المپیک مهمترین افتخار یک ورزشکار به شمار می‌رود و توقع داریم قایقرانان همدانی برای کسب این موفقیت مهم تلاش مضاعف داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه زمینه‌های لازم برای موفقیت قایقرانان مستعد و نخبه همدان در حد توان مهیا شده، ابراز امیدواری کرد: برای سال آینده سهمیه المپیک را در اختیار داشته باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها