۴ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۴
کد خبرنگار: 955
کد خبر: 84121665
۰ نفر

برچسب‌ها

جاده‌های خراسان رضوی برفی و بارانی است

مشهد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: بارش پراکنده برف و بارش باران در برخی جاده‌های اصلی، گردنه‌ها و مناطق کوهستانی استان موجب لغزندگی سطح این جاده‌ها شده است.

ابراهیم نصری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس اعلام راهداران و سامانه‌های نظارتی، در حال حاضر بارش برف در جاده صالح آباد-تربتجام در محدوده گردنه بنی‌تاک موجب لغزندگی سطح این جاده شده است البته صبح امروز بارش پراکنده برف در گردنه های برفگیر جاده‌های اصلی استان مانند باغچه - نیشابور، باغچه- تربت‌حیدریه، مشهد - کلات و مشهد - سرخس گزارش شده بود که اکنون قطع شده است.

وی ادامه داد: بنا به اعلام ادارات راهداری خر اسان رضوی، بارش باران در راههای ارتباطی شهرستانهای تایباد، باخرز، رشتخوار، تربت حیدریه و بزرگراه باغچه - نیشابور در محدوده گردنه شریف آباد گزارش شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: مه غلیظ در گردنه گوجگی در جاده مشهد-کلات و بزرگراه باغچه - نیشابور موجب کاهش دید افقی رانندگان در این مسیرها شده است.

نصری افزود: شب گذشته مه و غبار رقیقی در جاده‌های خراسان رضوی استقرار داشت که امروز از میان رفته است و در حال حاضر همه راه‌های ارتباطی استان باز و تردد روان در آنها جریان دارد.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، بارش برف و باران تا اواخر وقت امروز سه شنبه در استان به پایان خواهد رسید و تا پایان هفته دمای هوا به صورت تدریجی افزایش می‌یابد.

۵۱ گردنه در راههای شهری خراسان رضوی به طول ۵۴۵ کیلومتر، ۱۷۲ گردنه در راههای روستایی به طول ۵۷۴ کیلومتر و ۱۳۶ منطقه کولاک‌گیر و مه‌گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر در این راه‌ها وجود دارد.

خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیر آسفالته در جایگاه دوم کشور از نظر طول راهها قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها