فعالیت دستفروشان در شهر همدان ممنوع شد

همدان- ایرنا- شهرداری همدان در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، فعالیت دستفروشان در سطح شهر به ویژه محدوده پیاده راه بوعلی را برای مدت ۲ هفته و تا پایان طرح اعمال محدودیت ها، ممنوع کرد.

به گزارش ایرنا از شهرداری همدان، هرگونه فعالیت دستفروشان در سطح شهر به خصوص میدان مرکزی و پیاده راه‌های منتهی به مرکز شهر ممنوع است.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری همدان نیز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: براساس ابلاغ شیوه‌نامه‌ها از سوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا و مصوبه ستاد ملی و استانی، هماهنگی‌های لازم انجام شده و روزبازارها و شب‌بازار بوعلی به مدت ۲ هفته تعطیل است.

معراج عاشورلو روز سه شنبه افزود: همزمان با اعلام محدودیت‌های ستاد ملی مدیریت کرونا، این بازارها به‌طور موقت و تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود و درصورت تمدید تعطیلی‌ها مراتب اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین به‌منظور اطلاع‌رسانی درباره تعطیلی این بازارها ضمن نصب بنر در مکان روزبازارها و پیاده‌راه بوعلی، از طریق ارسال پیامک به بساط‌گستران شرایط فعلی را اعلام کرده‌ایم.

عاشورلو افزود: مردم نیز با توجه به شیوع ویروس کرونا از این بازارها استقبال زیادی ندارند و دستفروشان در این مدت از لحاظ تعداد کاهش یافته‌اند.

وی با اشاره به طرح روزانه ضدعفونی شدن ایستگاه‌های عرضه میوه و تره‌بار همدان گفت: بازارچه‌های شهروند در مناطق مختلف نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به شکلی مناسب خدمات لازم را ارائه می‌کنند و این خدمات در بازارچه منطقه هنرستان به‌صورت آنلاین است.

عاشورلو یادآور شد: اجرای پروتکل‌های بهداشتی در بازارچه پرندگان نیز با جدیت اجرا شده و عملیات ضدعفونی کردن، شست‌وشو و گندزدایی این مکان با توجه به شرایط خاص آن به‌صورت منظم صورت می‌گیرد.

وی افزود: درحال‌حاضر همزمان با مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا، بازارهای همدان از ابتدای آذرماه تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

همدان دارای بیش از ۶۰۰ دستفروش است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها