۴ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۱۸
کد خبرنگار: 961
کد خبر: 84121610
۰ نفر

برچسب‌ها

پروژه سد عمارت گرمی به مرحله تکمیل رسید

اردبیل-ایرنا-مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: پروژه احداث سد عمارت شهرستان گرمی با پیشرفت فیزیکی ۹۳ درصد به مرحله تکمیل رسیده است.

عباس جنگی مرنی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عملیات اجرایی این سد توسط پیمانکاران ادامه دارد و در صورت مساعد بودن هوا و تامین اعتبار لازم در زمان مقرر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اظهار داشت: برای اتمام این پروژه سه هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که تلاش بر این است که این اعتبارت هرچه زودتر تامین شود.

جنگی مرنی افزود: سد عمارت با حجم مخزن ۱۸۲ میلیون مترمکعب از نظر حجم بزرگترین سد استان اردبیل است که با بهره‌برداری از آن امکان آبیاری اراضی منطقه و جلوگیری از خروج منابع آبی کشور میسر می‌گردد.

وی ادامه داد: با بهره‌برداری از این سد ۱۵ میلیون متر مکعب آب برای شرب ، ۷۵ میلیون متر مکعب برای کشاورزی و ۲۸ میلیون متر مکعب نیز برای امور زیست محیطی اختصاص خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در باره تکمیل پایاب سد گیوی گفت: برای تامین مالی احداث شبکه آبیاری پایاب سد گیوی به میزان ۲هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال  تفاهم‌نامه‌ای بین بانک‌های عامل، وزارت نیرو و استانداری اردبیل مبادله و پیمانکار ذیصلاح نیز انتخاب شده و در منطقه در حال انجام عملیات اجرایی است.

جنگی گفت:با بهره‌برداری از  پایاب سد گیوی در شهرستان کوثر ۱۶ روستا از آن بهره‎مند می‌شوند.

وی درباره عملیات اجرایی سد عنبران هم گفت: این سد با هدف تامین آب کشاورزی، تغذیه چاه‌ها و قنوات پایین دست، گردشگری و توسعه صنایع روستایی در بالادست شهر مرزی عنبران احداث شده و پیشرفت فیزیکی آن به ۴۰ درصد رسیده است.

مدیرعامل شرکت اب منطقه ای اردبیل افزود: ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای این  پروژه اختصاص یافته و آبگیری سد در سال ۱۴۰۰ برنامه‌ریزی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها