میزان رعایت پروتکل ها در البرز به ۸۰ درصد رسید

کرج - ایرنا - سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد که میزان رعایت پروتکل ها و الزامات مربوط به محدودیت های اجتماعی در این استان به ۸۰ درصد رسیده است.

دکتر مهرداد بابایی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: میزان رعایت پروتکل ها و الزامات محدودیت های کرونا تا روز دوم  اجرای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در استان ۷۶ درصد بود که به ۸۰ درصد رسیده است.

وی ادامه داد: میزان رعایت پروتکل ها تا پیش از اجرای این طرح در استان البرز به حدود ۵۰ درصد رسیده بود هرچند که در موج نخست کرونا ۹۰ درصد ثبت شد.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان البرز  از مردم خواست با رعایت بیشتر الزامات و پروتکل های اجتماعی و بهداشتی زنجیره شیوع کرونا را قطع کرده و از عواقب خطرناک شیوع این ویروس پیشگیری کنند.

طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان البرز بیماری  از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۲ هزارو ۱۷۰ نفر در البرز جان باخته  و نزدیک به ۲۶ هزار نفر به تخت های بستری بیمارستان ها انتقال یافته اند.

روزانه به طور متوسط ۱۱۵ نفر از بیماران بدحال کووید ۱۹ در بیمارستان های البرز بستری می شوند و میزان اشغال تخت ها در این استان به بالای ۸۰۰ نفر در روز رسیده است.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها