معاون استاندار: هدررفت در خطوط انتقال آب ایلام کاهش می‌یابد

ایلام - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: هدررفت آب در ۵۰ کیلومتر از خطوط انتقال آب شهر ایلام با اجرای پروژه ارتقای شبکه آبرسانی از سد چم گردلان به مرکز استان کاهش خواهد یافت.

احمد کرمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح ارتقای شبکه آبرسانی از سد ایلام (چم‌گردلان) به شهر ایلام با هدف تامین آب پایدار مرکز استان و افزایش ظرفیت خط انتقال از محل سد مخزنی تا شهر ایلام به طول ۲۴ کیلومتر در حال اجراست.

وی ارتقای ایستگاه‌های پمپاژ و تصفیه‌خانه آب، جابجایی خط انتقال سد ایلام به طول سه کیلومتر از زیر منازل، تعویض خط انتقال از محل چشمه گل‌گل به شهر ایلام به دلیل فرسودگی به طول ۲۶ کیلومتر را از دیگر اهداف این طرح عنوان کرد.

معاون استاندار ایلام یادآور شد: طرح ارتقای شبکه آبرسانی از سد چم‌گردلان به شهر ایلام منجر به اصلاح شبکه و کاهش هدررفت آب شرب در سطح شهر به طول ۵۰ کیلومتر خواهد شد.

کرمی میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه را ۲۰ درصد اعلام کرد و یادآور شد: ۷۷ میلیارد ریال تاکنون برای اجرای طرح ارتقای شبکه آبرسانی از سد چم‌گردلان به شهر ایلام هزینه شده است.

وی اضافه کرد: بر اساس برآوردهای صورت گرفته در ابتدای سال جاری ۶۹ میلیارد ریال برای تکمیل نهایی این پروژه مورد نیاز است.

معاون عمرانی استاندار ایلام گفت: ۸۹۵ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب خانگی در طول سه سال گذشته در سطح استان ایلام ایجاد شده است که جمعیتی بالغ بر ۲۰۵ هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.

کرمی یادآور شد: هم‌اکنون یک هزار و ۱۸۳ کیلومتر شبکه توزیع آب در استان ایلام وجود دارد که ۲۷۶ هزار و ۹۶۶ نفر را تحت پوشش داشته و ۱۰۰ درصد جمعیت شهری استان از این شبکه برخوردار هستند.

به گزارش ایرنا، در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری استان از آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند هستند و بیش از ۵۳ درصد تحت پوشش خدمات فاضلاب قرار دارند.

۱۹۵ هزار مشترک تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها