فوتی‌های ناشی از کرونا در آذربایجان‌غربی از ۲۷۰۰ نفر فراتر رفت

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد فوتی های ناشی از شیوع بیماری کرونا در استان به ۲ هزار و ۷۱۴ نفر رسیده است.

دکتر جواد آقازاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر ثبت ۲۳ فوتی جدید، آزمایش ۱۷ نفر افراد فوت شده روزهای گذشته نیز مثبت اعلام شد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر تعداد کل بستری‌های مربوط به بیماری‌های سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به هزار و ۴۱۸ نفر رسیده که از این تعداد ۶۸۰ نفر مشکوک و ۷۳۸ نفر مبتلا به کرونا هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی اظهار کرد: تعداد بستری‌شدگان در آی‌سی‌یو نیز ۳۰۶ نفر است که از این تعداد، ۷۷ نفر به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

آقازاده گفت: از ۲۳ فوتی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲ نفر شامل حدود ۵۲ درصد مربوط به ارومیه بوده که رقم بسیار بالایی به شمار می رود.

به گزارش ایرنا، آذربایجان‌غربی طی حدود ۹ ماه شیوع بیماری کووید ۱۹ در کشور، سه خیز شیوع را پشت سرگذاشته و به نظر می‌رسد شاهد خیز چهارم این بیماری در استان باشیم که البته به احتمال  زیاد خطرناک‌تر از گذشته خواهد بود.

تاکنون بیش از ۵۹ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در دنیا و حدود ۸۶۷ هزار نفر در ایران به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند.

از مجموع یک میلیون و ۴۰۲ هزار نفر جان باخته بر اثر کرونا در کشورهای مختلف دنیا نیز، ۳.۱ درصد مربوط به ایران است.

از کل جانباختگان مربوط به کووید ۱۹ در کشور نیز۶  درصد را فوت شدگان در آذربایجان غربی تشکیل می دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha