۳۵۰ کارت تردد شبانه مشاغل حساس در شهرستان اراک صادر شد

اراک - ایرنا - فرماندار اراک گفت: ۳۵۰ کارت تردد شبانه در این شهرستان برای گروه‌های شغلی حساس که نیاز به تردد در ساعات ۲۱ شب تا چهار بامداد دارند، صادر شده است.

«حسین بختیاری» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این کارت‌های تردد برای افرادی صادر شده که وضعیت شغلی آنان در خدمات ضروری اجتناب ناپذیر است و دارندگان این گواهی با همراه داشتن مدارک هویتی در کنار مجوز مذکور حق تردد شبانه در اراک را دارند و  این افراد به جز پزشکان و کارکنان بیمارستان‌ها هستند.

وی بیان کرد:  کارکنان بیمارستان‌های اراک و اعضای نظام پزشکی با هماهنگی صورت گرفته برای تردد در ساعات ۲۱ تا چهار بامداد نیاز به اخذ کارت از فرمانداری ندارند و با ارایه کارت شناسایی خود به ماموران می‌توانند در این ساعات آمد و شد داشته باشند.

فرماندار اراک ادامه داد: کارکنان مراکز خدمات رسان از جمله آتش نشانی، آب، برق و گاز نیز نیازی به اخذ کارت از فرمانداری ندارند و این قشر نیز با ارایه کارت شناسایی محل خدمت می‌توانند در ساعات شیفت خود تردد داشته باشند.

بختیاری اظهار داشت: کارکنان داروخانه‌های شبانه‌روزی شهرستان اراک نیز با ارایه کارت شناسایی می‌توانند در ساعات ممنوعیت تردد، با خودروهای خود در محل خدمت حاضر شوند.

وی گفت: برخی از شهروندان اراک در زمان اعلام محدودیت‌های کرونایی اعلام شده برای درمان‌های ضروری نیاز به حضور در تهران و اعزام به بیمارستان‌های این شهر دارند که فرمانداری با هماهنگی صورت گرفته کارت‌هایی برای تردد در جاده این قشر تهیه کرده است. 

فرماندار اراک اضافه کرد: سایر افرادی که دارای شغل‌های حساس هستند و نیاز است که از ساعت ۲۱ تا چهار بامداد تردد داشته باشند می‌توانند با ارایه مدارک شناسایی لازم برای اخذ کارت تردد به فرمانداری اراک مراجعه کنند.

بختیاری اظهار داشت: ممکن است مردم در مدت زمان تعیین شده و در ساعات منع تردد نیاز به مراجعه به پزشک و بیمارستان‌ها داشته باشند که این افراد باید یا از طریق مرکز ۱۱۵ اورژانس و یا از طریق آژانس‌های شهری اعزام شوند.

۶۸۰ هزار نفر جمعیت در شهرستان اراک زندگی می‌کنند و نخستین مورد مثبت ویروس کرونا در این منطقه، اول اسفندماه پارسال پس از قم به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها